In de Alkmaarsche Courant van 25 april 1922 komt de volgende advertentie voor: Heden overleed te Bergen Onze beste man en vader JAN POT in den ouderdom van 68 jaar. Zijn vrouw en kinderen. Alkmaar, 24 april 1922 Verzoeke geen rouwbeklag Eenige en algemeene kennisgeving Onder de stadsberichten staat JAN POT+ De heer Jan Pot overleed gisteren te Bergen ten gevolge van een droevig ongeval. De heer Pot, die den laatsten tijd te Bergen verpleegd werd en reeds flink vooruit ging, werd gistermiddag half twee tijdens een wandeling in de laan naar het Villapark tegenover de Kranenburglaan door de stoomtram aangereden. Aanvankelijk scheen het ongeval niet zulke ernstige gevolgen te hebben, de heer Pot kon althans nog naar zijn woning wandelen. Thuis gekomen werd hij evenwel steeds minder, met het gevolg, dat hij, naar de hem behandelende geneesheer Dr. Dekker constateerde, na een paar uur ten gevolge van inwendige verbloedin gen overleed. De heer J. Pot bereikte de leeftijd van 68 jaar. Als raadslid was hij destijds door de Liberale kiesvereniging „Vooruitgang" in den Raad gebracht. Als miskende persoonlijkheid deed hij zich als scherpzinnig man kennen, die kijk had op de uitbreiding van de stad en op het terrein van Gemeentewerken vele nuttige wenken gaf, die te vaak niet werden opgevolgd, omdat de Raad te veel den moed miste de gevoeligheidjes van personen niet te ontzien. Wanneer de heer Pot zijn onstuimig karakter wat meer had weten in te toornen zou hij zeker meer bereikt hebben. Nu was hij zoo, dat hij, toen hij zag, dat de Raad zijn voortvarende voorstellen maar niet zoo dadelijk kon aanvaarden, zijn mandaat niet wenschte vernieuwd te zien. De heer Pot was stichter van het Alkmaarsche en Heldersche telefoonnet, nog bij zijn familie in exploitatie. Ook was hij stichter van de spoorlijn aan de Handelskade alhier en van de tram Huisduinen-Helder. 49

Oud Alkmaar | 1988 | | pagina 51