Uit de vereniging De extra uitgave van onze periodiek, gewijd aan de Hout, als kerstgeschenk voor onze leden, is zeer in de smaak gevallen. Het maakte veel aanvullende verhalen over de Hout los. Dank aan de samenstellers. Slecht weer kan aktiviteiten van Oud-Alkmaar behoorlijk dwars zitten. De zeer interessante december-lezing van de heer J. Joor over "echtscheidingen in Alkmaar in de 18e eeuw" was "daar het slachtoffer van. Omdat de aankon diging door een misverstand te wensen over liet, genoot slechts een kleine scfiare van het gebodene. Het was daarom zeer verheugend dat op 12 januari een groot aantal leden en belangstellenden bijeen kwam om kennis te nemen van het kennen en kunnen op historisch en heemkundig gebied van onze leden. De belangstelling was zo groot dat moet worden overwogen dit soort avonden twee maal per jaar te houden. Kennelijk een activiteit die wordt gewaardeerd en past bij de doelstellingen van onze vereniging. Doelstellingen die te omschrijven zijn als: De geschiedenis kennen en zorgen dat het historisch waardevolle blijft behouden en wordt gekend. De februari-lezing van bestuurslid en archivaris G. Valk over De Pest was ook een groot succes."Ruim tweehonderd mensen toonden zich geboeid door het verhaal van Valk. Gaarne vestigen wij uw aandacht op de lezing van de heer E.H.P. Cordfunke op 23 maart, over het archeologisch onderzoek in Alkmaar. Deze lezing vertelt ons over het ontstaan en de groei van Alkmaar als stedelijke nederzetting. De lattegrond van oud Alkmaar, zoals die zich aan ons voordoet, is door dat egin nepaald. Oud-Alkmaarders interesseert dit alles. De ervaring leert echter dat zeer veel meer mensen zich interesseren voor de geschiedenis van onze stad. Het past een beetje in deze tijd zich afzijdig te houden van onze vereniging Oud-Alk maar. Het ledental begint dat te weerspiegelen. Als u een kennis neeft, maak hem of haar lid. En noteer Pinkster-drie alvast in uw agenda. De werkgroep is alweer aan de slag. J. IJff (voorzitter) 1

Oud Alkmaar | 1988 | | pagina 3