Het kampioenselftal 1940-1941 van Alcmaria Victrix. Paardensport Terwijl de paardensportvereniging spoorslags bezit van het Sportpark nam en sinds jaren draverijen organiseert op het Sportpark, verdween Alkmaars oudste voetbalvereniging t Alcmaria Victrix naar een complex buiten de stad. Jong Holland werd de nieuwe gebrui ker van het Sportpark en zo is het nog steeds. Voor het Victoriebad was er in de oorlog al een naamsverandering. Het werd het Zomerbad. Vele jaren functioneerde het bad naar behoren en genoten duizenden mensen bij goed zomerweer van de prachtige lokatie aan de rand van de Hout. De opening van een nieuw buitenbadcomplex in 1981, Combibad Hoornse Vaart genaamd, was de eerste aanzet tot de sluiting van het Zomerbad. De financieële last van de Hoornse Vaart drukt zwaar op het gemeentelijk sport- en badbedrijf en geld voor noodzakelijk onderhoud en investeringen voor het Zomerbad ontbraken. Langzaam maar zeker verloederde het Zomerbad en in 1985 ging het hek definitief op slot. Anno 1987 is nog steeds niet bekend of op de plaats van het Zomerbad een nieuw zwembad wordt gebouwd. Ook ontbreekt de zekerheid wat gaat gebeuren met de voetbalclub AZ. Een forse schuld aan de gemeente en en subsdiestop in 1988, maakt het voor het bestuur van de profclub niet eenvoudig. Daar komt nog bij, dat de toekomst voor het Sportpark ook in nevelen is gehuld. Het 65 jaar oude complex onderging tal van uitbrei dingen, maar een hoogwaardig sportcomplex werd het nooit. Ook hier zullen binnen afzienbare tijd forse investeringen moeten worden gedaan. 40

Oud Alkmaar | 1987 | | pagina 42