Het is niet alleen op de Voordam waar een "misser" is begaan, ook in de Lange- straat zijn zeer uit de toon vallende voor beelden te "bezichtigen". Werkelijk schande Om op het stadsgezicht terug te komen, wie zorgt er nu voor dat dat hersteld wordt? Ik denk dat niemand daar een zin nig antwoord op geven kan. O, nog meer winkels op de Laat? Er staan er rond de "Vest" nog genoeg leeg. Een suggestie: er zou een klein parkje gecreëerd kunnen worden, met daarin een keurig net openbaar toilet! Met op de begane grond een schoon toiletje voor de hond! Geen geglibber meer op straat, een schone aanwinst voor de Laat! Een mooi fonteintje in het midden, stads bestuurders, "Maak er wat van wat ik u mag bidden!" Parkeergelegenheid? Die is in het centrum te maken door onder de Oude gracht een parkeergarage uit te diepen. De gracht de gracht laten, maar een soort tunnel in de hele lengte er onder bouwen. Goed voor de stad en nog beter voor de werkgelegen heid. In de begin jaren zestig is vanuit de middenstand al eens zo'n plan naar voren gebracht en gelijk weer naar achteren geschoven. Te duur, te vooruitstrevend, maar rondkijkend in de stad is de situatie wel slechter maar niet beter geworden. Nu is het makkelijk het negatieve in een spot- licht te zetten en de dingen die wel verbe terd en verfraaid zijn te negeren. De bebouwing aan het einde van het Fnidsen en omgeving alle lof wat daar tot stand is gekomen. De bebouwing aan de overkant van het Kanaal waar eerst de scheepswerf van Nicolaas Witsen gevestigd was, daar moet je wel even aan wennen, omdat je nooit anders dan die houten schutting en het oude kantoor van de werf met daarnaast het woonhuis hebt gezien. Maar voor een volgend bezoek aan m'n geboortestad houd ik toch weer m'n hart vast, wat zal "Sloperij Roozemond Co" tegen zijn gekomen en denken: "kom, dat gebouw staat er nu al zo lang, hup voor de wereld ermee." Geacht stadsbestuur, berg de sloopgereed- schappen op en ga eerst eens ergens anders kijken. Dat is toch immers, voordat de schouwburg er stond, ook gedaan, tot de Staats Opera van Wenen toe is toen het onderzoek gegaan, terwijl op het gebied van onvervangbare monumenten, bij wijze 815

Oud Alkmaar | 1986 | | pagina 15