fl ideaal blijft. We mogen auteurs, initiatiefnemers en ondersteunende instanties wel zeer dankbaar zijn voor datgene waarmee wij, lezers, onze vierde dimensie kunnen voeden. Een dimensie die ons in staat stelt meer van Alkmaar te begrijpen en te genieten ter verrijking van ons leven. Toch zouden we willen dat er meer mensen bereikt konden worden dan onze circa 850 leden en de door de oplage van de publicaties bestreken lezersschaar. Daarom naken we erkentelijk gewag van de aandacht die de lokale pers besteedt aan Alkmaars verleden. Noodgedwongen moet het wat oppervlakkig en anecdotisch zijn, naar daar staat tegenover dat een zeer groot publiek wordt bereikt. Ook wil ik hier noemen ons Stedelijk Museum. Door gerichte exposities, zoals ook nu weer zeer vakkundig voorbereid in nauwe samenwerking met Oud-Alkmaar, kan een groot publiek worden bereikt. Als ik dan tenslotte nog het gemeente-archief noem, als zeer florerende bron voor individueel regionaal historisch onderzoek, dan zijn hiermee de instrumenten genoemd waarover we in Alkmaar beschikken om de educatieve opgave van overdragen en uitdragen van historische kennis en inzicht te vervullen. Onze statuten spreken over het aanmoedigen van de studie der plaatselijke geschiedenis. Zou de rol van Oud-Alkmaar er in de toekomst niet uit kunnen bestaan om te kernen tot een samenhangende reeks van activiteiten van onze vereniging, het museum, het archief en de Alkmaarse Historische Reeks? Het geheel is altijd meer dan de som der delen. Daarnaast stellen wij ons voor om in nauwe samenspraak met de gemeente te waken over ons historisch erfgoed. Het gaat dan om welstandstoezicht, besterrmingsplannen en daarwerkelijk restaureren. Hier hoort wel bij dat de gemeente zorgt dat middelen voor museum, archief en monumentenzorg ter beschikking worden gesteld in overeenstemming met het belang van onze cultuur-historische verplichtingen voor het heden en voor de toekomst. Verplichtingen die ook een belangrijke economische waarde vertegenwoordigen. 764 765

Oud Alkmaar | 1986 | | pagina 39