Voorwoord Zestig jaar Oud-Alkmaar. Op de dag af, 10 december, deed dit jubileum de grote zaal van 't Gulden Vlies volstromen. Begalve een 300 leden mochten we vele vertegenwoordigers van zusterverenigingen en van instanties waarmee onze vereniging nauwe banden onderhoudt, welkom heten. Ook het gemeentebestuur gaf blijk van zijn interesse in ons werk en van een gelijkgericht streven naar een gave binnenstad. Dit werd onderstreept door de aanbieding van het vorstelijke bedrag van 25.000 gulden door burgemeester C.L.M.Roozemond, bestemd voor restauratiedoeleinden in overleg met ons bestuur te besteden. De eerste bespreking hieromtent heeft al plaats gevonden. Hoezeer Alkmaar in die zestig is veranderd bleek uit het programma van die avond. Film en dia's naakten ons dit visueel duidelijk. De inleidingen van Anton Fasel en van de voorzitter poogden dit verbaal duidelijk te maken. Om niet alleen de toen aanwezigen maar al onze leden een herinnnering aan die avond te bezorgen, is op veler verzoek besloten de bedoelde inleidingen in deze aflevering van onze periodiek af te drukken. Maar er was meer. Ter ere van ons jubileum was er ook de tentoonstelling in het Stedelijk Museum. Dankzij veler inspanning is daar een fraai beeld opgerc*=oen van de veranderingen die juist de winkelpanden hebben ondergaan. De qpening op 22 december was zeer geanimeerd en de organisatoren mochten vele conplimenten in ontvangst nemen. Onze leden ontvingen allen de fraaie catalogus. De kerstprent sloot hierbij aan. Allen die aan deze aktiviteiten hebben bijgedragen hartelijk dank. Indachtig de goede wensen die een aantal sprekers cp de 10e decerrber ons deden toekomen, gaan wij nu proberen ook van 1986 een voor onze leden interessant jaar te maken, waarin de kennis van, en de liefde voor oud Alkmaar bij velen moge toenemen 728

Oud Alkmaar | 1986 | | pagina 2