1975 vindt daarom plaats op een ambivalent tijdstip. Enerzijds al het besef dat allerlei ontwikkelingen niet zullen zijn zoals wel eens gedacht. Anderzijds is de realisering van de zeer sterke groei van Alkmaar als groeikern dan nog naar pas echt begonnen. Het beeld van de laatste tien jaar. Enerzijds afvlakkende en stagnerende economische groei. Sterk toenemende werkloosheid. Onzekerheid over de toekomst. Besef dat de toekomst niet voorspeld kan worden, naar primair afhankelijk is van wat er buiten onze macht om elders in de wereld gebeurt. Zowel in politiek als in economisch opzicht. Het vage gevoel dat in onze wereld de grootste demografische, technisch-econcmische en sociale ontwikkeling die honderd jaar geleden is begonnen zijn top bereikt heeft. Anderzijds de toch nog steeds voortgaande verandering van onze gebouwde omgeving en- de technologische ontwikkeling die ons de adem doet inhouden. Zie hier, in zeer forse streken geschilderd, de wereld waarin we geleefd hebben tussen 1925 en 1985, onze grootouders, onze ouders en wij. Het maatschappelijke decor tegen de achtergrond waarvan Oud-Alkmaar haar activiteiten heeft ontwikkeld. In het kort wil ik die activiteiten beschrijven. Ter ere van het vijftigjarig bestaan heeft de heer Fasel dat uitvoerig gedaan in de eerste zes nunmers van onze Periodiek. Als ik dat doe moet ik dit maatschappelijke decor wel steeds blijven zien. Ook zal ik moeten trachten dat te doen met de blik van betrokkenen op dat moment. Wij kunnen terugzien. De spelers van het moment kennen de toekomst niet. Vanaf nu terugziende is er eerst de bijna twintigjarige periode Schilstra, dan de ruim twintigjarige periode Ringers. De oorlogsjaren vormde de periode P.A.de Lange terwijl de eerste 15 jaren van de vereniging Jhr. H. van Foreest het visitekaartje van Oud-Alkmaar vormde. In 1925 meldde het bestuur op 12 december per ingezonden stuk in de krant, dat op 10 december was cpgericht de Vereniging "Oud-Alkmaar" met als doelstellingen: 754 755

Oud Alkmaar | 1986 | | pagina 29