Bespreek systematies onze mooiste monumenten; maar ook gebouwen als de watertoren en het station. Verder tips voor wandelingen en museumbezoek. Steeds weer: denk aan de interesses van de jongeren en betrek de nieuwe stadge noten bij het werk. Vraag de leden waar ze mee bezig zijn en breng groepjes bij elkaar om onderwer pen uit te werken. En tenslotte: graag ook eens plaats voor een gedicht. 4. Wel of niet een jaarboek? "Ja", zeggen 23 leden, "nee" menen 49 leden en 3 zien graag een combinatie van blad met jaarboek. Er is bezorgdheid over de financiële haalbaarheid van een jaarboekuitgave en velen vrezen een vermindering van contact tussen leden en bestuur, als het blad zou verdwijnen. 5. De pinkster-drie tocht. Het aantal "geen mening" is bij dit punt heel groot: Men is nooit meegeweest, 8 hebben geen behoefte. De overigen prijzen deze jaarlijkse traditie. Niet te ver is een herhaalde wens en niet te veel op het programma een tweede. Niet teveel musea meent een ander. Laat niet-leden méér betalen, dat moedigt het lid-worden aan. Eén lid met vervoersproblemen pleit voor extra in- en uitstapmogelijkheden. 6. De kerst- of nieuwjaarsprent. "Voortzetten" zeggen 52 leden, "nee, geen behoefte"menen 17. De overigen hebben geen mening. Dezelfde maat aanhouden is een algemene wens. De nee-zeg- gers hadden opbergproblemen, vinden dat er al kalenders genoeg zijn en een enkele zouden de kosten gevoegd willen zien bij die voor het eventuele jaarboek of te bestemmen voor een filmavond. 7. Wat vindt U van de rondleidingen? Degenen die zijn meegeweest, vaak meer dan éénmaal, zijn zeer positief en enthou siast. Dat zijn er 38. Graag meer variatie is de wens bij dit punt. De overigen hebben geen mening. 8. Wat is Uw mening over de contactavonden? Min of meer positief reageren 25 leden, nee zeggen 6 en de overigen hebben geen mening. Waarom geen contactmogelijkheid, na een lezing? Probeer er nieuwe leden mee te winnen. Laat vooral de leden kort aan het woord. 697

Oud Alkmaar | 1985 | | pagina 7