VERENIGINGSNIEUWS De enquête Van de vorig jaar gehouden enquête onder de leden, kwamen 83 formulieren bij het bestuur terug; sommige summier, enkele zeer uitgevoerd ingevuld. De uitslag vindt U hieronder: 1. Wat zijn volgens U de belangrijkste drie verenigingsactiviteiten? Deze zijn de lezingen, het blad en de rondleidingen, met de pinksterdrietocht als vierde en de kennismakingsavonden als minst genoemd. 2. Wat vindt U van de lezingen? Voldoende? Meer over Alkmaar? Suggesties. 59 leden vonden deze voldoende in aantal, méér werd door 10 bepleit. Een groot aantal suggesties werd opgenoemd. Gepleit wordt vooral voor lezingen over Alkmaar mét de omgeving, ook over Alkmaarse families of bekende personen, de straten, de burchten, de bomen Niet alleen terug- maar ook vooruitzien wordt gewaardeerd, dus kennis van de stedenbouwkundige plannen. Naast belangstelling voor de oude monumenten wordt ook aandacht gevraagd voor de jonge monumenten. Richt U ook op de nieuwe inwoners van de gemeente en ook op de jongeren. Het sociaal facet van wonen in Alkmaar mag niet worden vergeten. Tegenover: "minder van de omgeving" ligt er de wens vergelijkingen te zien en te horen met zustersteden tot ver in het buitenland. Systematies behandelen van de geschiedenis van Alkmaar, is één verlangen. De één pleit voor meer gegevens over de opgravingen, de ander stelt ze niet op prijs. Hoe dan ook, wel niveau! 3. Onze uitgave: het blad. Vrijwel alle leden waren redelijk tevreden, slechts een tiental was matig content. Wel worden weer vele suggesties gedaan. Niet te moeilijk, niet te specialisties, komt meerdere malen voor. Veel wensen zijn al bij de lezingen genoemd, waarbij nog komt: laat ook de leden zélf aan het woord. Alkmaar rond 1900 is een gevraagd onderwerp, ook de jaren dertig en verder doorgetrokken tot het heden. De nieuwe woongebieden en de toekomst van Alkmaar als woonstad heeft de belangstelling. 696

Oud Alkmaar | 1985 | | pagina 6