Voorwoord Zestig jaar Herdenken is zich rekenschap geven. Daarom is het goed om kroonjaren te vieren. Op 10 december aanstaande bereikt "Oud Alkmaar de leeftijd van zestig jaar. Wij willen er ons rekenschap van geven wat er met Alkmaar in die zestig jaren is gebeurd. Heel veel. Diegenen die de lezing van dr. ir. R.A.F. Smook over het veranderen van Alkmaars binnenstad in verleden, heden en toekomst bijgewoond hebben, zullen dat zeker beamen. Daarom zal de stem van onze vereniging ook in de toekomst niet gemist mogen worden. In het moeizame proces van vormgeven aan het heden, moet de kennis van het verleden een inbreng hebben. Ter verrijking van het heden en van de toekomst. Die boodschap valt in deze tijd in vruchtbaarder bodem dan in het verleden wel eens het geval is geweest. Dat is winst. Maar de maatschappelijke processen die werkzaam zijn en tot verandering van onze omgeving leiden, zijn nog steeds krachtig. Moeilijke opgaven voor de samenleving om tot harmonieuze oplossingen te komen, vergen de inzet van allen die liefde bezitten voor oud Alkmaar. Maar ook is er in zestig jaar veel gebeurd wat echt geschiedenis is geworden, maar toch de moeite van het blijvend herinneren waard is. De pure vreugde van de geschiedenis-liefhebber. Ook dat aspekt van onze aktiviteiten heeft een verder reikende betekenis. De geschiedenis leeft altijd in ons door, hoe snel die ook in wazige nevelen wegzakt. Het besef en de kennis van het verleden doen ons anders in het heden staan. Het zal daarom een schok zijn om op onze feestavond te ervaren hoe weinig ver van ons het jaar 1925 verwijderd is, het jaar van de oprichting van onze vereniging. Hoeveel er in zestig jaar in materiële en in geestelijke zin is veranderd. Het feit dat een enkele oprichter van "Oud Alkmaar" nog in ons midden is zet daardoor extra luister bij aan dit jubileum. Met ons allen willen wij daarom ons kroonjaar vieren. Tot genoegen van onze leden. Ter verrijking van Alkmaar. Nu en in de toekomst. Tot dinsdagavond 10 december. Alkmaar, december 1985. 692

Oud Alkmaar | 1985 | | pagina 2