"OTEL BUR€"t AL KMA AH, ALKMAAK, Hofplein 28. Langestraat 81. Bovengenoemd Hotel geheel opnieuw gerestaureerd eu naar de eischeu des tijds ingericht, alsook aan den Paardentram gelegen, wordt II. H. Handelsreizigers, alsmede Kamillen ten ieerste aanbevolen. Restaurant gedurende den geheelen dag en rijtuigen disponibel. \<ior nette, vlugge en prompte bediening en puike consumptie, ml de meeste zorg gedragen worden om het vertrouwen waardig te worden. Daarnaast was de goud- en zilversmidwinkel van de heer Christiaan Bakker. Een betrekkelijk kleine winkel, maar als wij iets wilden weten omtrent sieraden of klokken dan gingen we naar de heer Bakker, een ietwat teruggetrokken man die uiterst vakbekwaam was. Hotel De Burg was tegenover de Pastoorsteeg en men zag alleen enkele kamers op de verdieping, want daaronder was een doorgang voor koetsen naar het werke lijke hotel dat daarachter lag met een uitgang op de Nieuwesloot. In je eigen stad ga je eigenlijk nooit naar een hotel en ik ben dan ook niet verder gekomen dan enkele stappen op de binnenplaats. Het hotel heeft zoveel indruk gemaakt door z 'n stijl en uitstraling van voornaamheid, dat ik het helemaal eens ben met de tekst van de advertentie die de eigenaar Dirkzen in 1896 in de Alkmaarsche Courant heeft geplaatst: "Bovengenoemd Hotel, geheel opnieuw gerestaureerd en aan de eischen des tijds ingericht alsook gelegen aan de paardetram, wordt door Heer en handels reizigers alsmede familieën ten zeerste aanbevolen. Restaurant gedurende de gehele dag en rijtuigen disponibel. Voor nette vlugge en prompte bediening en puike consumptie zal de meeste zorg gedragen worden om het vertrouwen waardig te blijven. Even verderop woonde dokter J. W. Wicherink onze huisarts. We werden later grote vrinden met dokter Schreuder, en werd onze huisarts maar de goede betrek- Iloogachtend, II Ed. Dw. Dienaar, ALKMAAR. Propriktaire. 708

Oud Alkmaar | 1985 | | pagina 18