llierliuvrn irn kijkje op de modemagazijnen van de firma Lienesch te L Mkmaar. In moderne damesconfectie. stoffen, dameshoeden en nou- H veaute-i vindt men daar een rijke keuze, die voor elke cliënt het k bez.i eken dezer zaak tot een genot maakt. De firma 11. W. (1. Lienesch h i~ in de Langestraat te Alkmaar een der hoofd-zaken. s Aan de overzijde en de andere kant van de Houttil, waar nu het banketrestaurant van Soecker is, stond een prachtig oud pand uit de zeventiende eeuw met een trapgevel. Aan de Houttilkant had het een prachtig pothuis en daar woonde de familie Querelle die uit België kwam. Je kon er galanterieën kopen en ook bijvoor beeld lampen, maar de specialiteiten waren paraplu 's in alle soorten en maten. Het meest gratievol van de hele winkel waren echter de heer en mevrouw Querelle en hun twee dochters. Het waren de meest vriendelijke mensen, zo vlot, zo aardig, zo passend in het hele milieu. Mevrouw was altijd in zwarte kant gekleed en ik geloof dat ze niet goed lopen kon, want ze zat altijd op een stoel. Naast hen was een zaak van mensen die uiteindelijk grote vrienden van ons werden. Ik bedoel de heer en mevrouw Van den Berg en hun kinderen. Boven de zaak hing een prachtig wapen van hojleverantie. Ik vond het als kind één van de mooiste winkels in de Langestraat, want de voorgevel was zacht zeegroen geverfd. Het was een winkel waar koloniale waren werden verkocht. De linker etalage werd altijd door tante Net, een dochter, ingericht en rechts was een koffiebranderij gemaakt en dat gaf altijd een heerlijke geur aan die kant van de Langestraat. De beste herinneringen die ik aan dit huis heb was op de dag dat prinses Juliana geboren was. Ik zat toen in de eerste klas van juffrouw Buys en we moesten op die gedenkwaardige dag naar de Paardemarkt, waar alle schoolkinderen van de lagere scholen een aubade moesten zingen, begeleid door het Stedelijk Muziekkorps onder leiding van de heer Maas. Toen we thuis kwamen zei moeder dat er een prachtige uitnodiging was gekomen, want er zou een grote versierde fakkeloptocht zijn en de heer en mevrouw Van den Berg hadden ons 702

Oud Alkmaar | 1985 | | pagina 12