Voorwoord Van de voorzitter. Vele jaren lang was deze pagina het privédomein van Johan J. Schilstra. Op zijn zeer eigen wijze riep hij de leden van Oud Alkmaar op om deel te nemen aan allerlei aktiviteiten van onze vereniging, gaf hij zijn me ning over allerlei aspekten van oud Alkmaar die zijns inziens anders en beter zouden moeten worden aangepakt en berichtte hij over aktiviteiten van het bestuur. Johan heeft de voorzittershamer neergelegd en de jaarvergadering wees ondergetekende als zijn opvolger aan. Voor de wijze waarop hij al die jaren op de bres heeft gestaan voor onze stad en voor de vereniging bestond zeer veel waardering en het voorstel hem tot erelid te benoemen vond dan ook aller instemming. Gelukkig is hij niet geheel verloren voor onze vereniging. Een aantal aktiviteiten van Oud Alkmaar kunnen nog blijven rekenen op zijn inbreng. Want het werk gaat door ook al zijn we er al zestig jaar mee bezig. Op tien december 1985 zal het op de dag af 60 jaar geleden zijn dat onze vereniging werd opgericht. Dat zal niet onopgemerkt voorbij gaan. Noteert U deze avond alvast. Een boeiend programma ligt in het verschiet. Dit jaar zal daarnaast ook lang in het geheugen blijven omdat het het jaar is van de sloop van de Dominicuskerk. Zelfs de T.V. besteedde er aan dacht aan. Onze strijd heeft niet mogen baten. Helaas. Geen reden om bij de pakken neer te gaan zitten. Het proces van verandering en ver nieuwing gaat altijd door. Daarom is aandacht voor toekomstplannen net zo belangrijk als strijd voor het behoud van het waardevolle oude in onze mooie stad. 668

Oud Alkmaar | 1985 | | pagina 3