Verenigingsnieuws De eerste lezing in 1 985 zal worden gehouden op DINSDAGAVOND, 26 FEBRUARI a.s., om 8 uur in de grote zaal van het Gulden Vlies. Een beetje als vervolg op de Kerstprent zal de heer P. Verhoeven spreken over A.T DE LAAT en de Kapelkerk. De heer Verhoeven, medewerker van het gemeentelijk bureau monumen tenzorg, volgt de ontwikkeling van de bebouwing langs de Laat met speciale aandacht voor de Kapelkerk. Aan de hand van veel afbeeldingsmateriaal zal ingegaan worden op de wijzigingen, die de Laat tot winkelstraat hebben gemaakt. Het is een proces geweest, dat zich vooral na de demping van de gracht (1871) heeft voltrokken. De Kapelkerk is één van de weinige gebouwen aan de Laat, waaraan deze ontwikkeling ongemerkt voorbij is gegaan. Een ontwikkeling in een stuk binnenstad, die ongetwijfeld veel belang stelling zal trekken deze avond. De volgende lezing voor onze vereniging zal worden verzorgd door ons medebestuurslid, de heer F.G. van Hoeken en wel over het onderwerp IN DU S TR IE L E MO NU MEN TEN DINSDAGAVOND, 26 maart 1985, om 8 uur in de grote zaal van het Gulden Vlies zal de heer van Hoeken aandacht besteden aan wat veelal "industriële archeologie" genoemd wordt. Een vorm van monumentenzorg, die zich richt op oude fabrieken en be drijfsgebouwen, stoomgemalen, watertorens, stationsgebouwen, bruggen en sluizen en zo veel meer. Veel hiervan kwam in de vorige eeuw en rond 1 900 tot stand. Tussen de gedachten van die tijd bestaat een onverbrekelijk verband met onze eigen tijd. Jammer dat reeds veel verdween, gelukkig dat hier en daar nog iets is gebleven. En daar moeten wij zuinig mee omspringen! Natuurlijk zal spreker dit onderwerp toespitsen op de Alkmaarse situatie. Ook voor dit belangrijke onderwerp verwachten wij veel belangstelling. Noteert U de datum alvast Tenslotte de JAARVERGADERING op DINSDAGAVOND, 23 april 1985, eveneens om 8 uur in de grote zaal van het Gulden Vlies. Bijgaand de agenda en de jaarstukken. Na het "vergader"-gedeelte vertoning van de film "Monumenten in Noord-Holland". Ook hier geldt: Wilt U de datum in uw agenda vastleggen?

Oud Alkmaar | 1985 | | pagina 3