Voorwoord Van de voorzitter. Van onze enquête kwam een 70-tal formulieren ingevuld terug. Dit is genoeg voor een voorlopige indruk, te weinig voor een defini tieve afronding. Vandaar aan U het verzoek, voor zover van toepassing, ons toch nog Uw antwoorden toe te sturen. Dit temeer nu zich al heeft afgetekend hoe bruikbaar de reacties zijn. U herinnert zich: wij maakten bezwaar tegen de bouwhoogte van het nieuw te bouwen winkel-kantoor-woningenpand op de plaats van de Dominicuskerk, in geval de strijd om het behoud ervan negatief zou uitvallen. De nieuwe hoogte zou die van de kerk zelf mogen zijn. Wij verloren ons hoger beroep bij Gedeputeerde Staten en hebben ons nu in derde in stantie tot de Kroon gewend. Deze maand nog ligt in de bekende boekhandels de kerst-nieuwjaarsprent met toelichting: "De Kapelkerk en de Laat", klaar om afgehaald te wor den. Tegen inlevering van het in het vorige nummer van ons blad mee gegeven formulier. Daarna is de prent alleen nog op verenigingsavonden beschikbaar. Nog een verzoek tot slot, verwijzend naar ons plan voor 't vormen van enkele kleine commissies: Weet U leden die goed werk zouden kunnen verrichten voor contacten met de scholen en de jeugd, voor pers- en propaganda, een fotoclub, redactie van blad en/of jaarboek Meldt U dan deze namen aan het bestuur. Wij zullen daarna voor uitnodigingen zorgen. En ook nog: Hetzelfde geldt voor een aantal jongeren die op zich willen nemen, fotografisch of met tekeningen, het nog aanwezige ijzersmeedwerk in Alkmaar vast te leggen. ijtU

Oud Alkmaar | 1985 | | pagina 2