Voorwoord Aan de leden Wij vragen uw raad en hulp. Het is duidelijk dat hoe meer leden "Oud Alkmaar" heeft -nu ruim 800-, hoe meer wij voor de leden kunnen doen en des te zwaarder onze stem telt. Nu blijkt dat in de grote, nieuwe wijken van de stad, als de Huiswaard en Alkmaar West het ledenaantal beneden het gemiddelde ligt. Verleden jaar hebben wij in Alkmaar-Noord een informatieavond belegd. En de opkomst én de resultaten waren niet slecht, maar echt zoden aan de dijk Nee, die zijn niet gezet. Met de rondleidingen hebben we dezelfde positieve ervaringen en toch... De secretaris sloot bij de gegevens voor de pinksterdrietocht onze nieuwe folder in met de vraag: wellicht kunt u die aan een vriend of kennis doen toekomen. Met een persoonlijk woord erbij. Zelf zullen wij met onze informatieavonden doorgaan en aan de pers vragen meer aan dacht aan de lezingen te geven. Een verslag was vroeger normaal en bereikte veel lezers/nietleden, die zodoende steeds met het bestaan en het werk van onze vereniging werden geconfronteerd. Wie van u helpt ons met raad en eventueel daad Verder staat het nieuwe verenigingsjaar voor de deur met de gebruike lijke en ook nieuwe activiteiten. Eén daarvan is op 25 september een avond met oude journaalfilms vanaf de twintiger jaren en een andere de samenwerking van het stedelijk museum, de monumentenafdeling van openbare werken en ons bestuur, tot voorbereiding van een tentoon stelling over de winkelpuien in Alkmaar. De toename van het aantal rolluiken van allerlei soort dreigt, na sluitingstijd, van het centrum een sinistere en doodse binnenstad te maken. Natuurlijk, de prijs betaald voor vandalisme en diefstal is groot. Maar tussen een doorzichtig scherm achter het etalageglas en - 2 winkels in het Payglop - de voorgevel is tevens ondoorzichtig rolluik is een onaan vaardbaar groot verschil. Met een artikel in de Alkmaarse Courant zullen wij daar voortijdig aan dacht voor vragen. Er is veel werk aan de winkel. In Haarlem, op een hoorzitting, lichtte het bestuur het bezwaarschrift toe, door ons ingediend tegen het bestemmingsplan "Dominicuskerk e.o." Wij zijn van mening dat als de kerk zal moeten verdwijnen de nieuwe bebouwing niet boven die van de omgeving mag uitsteken. Niet tot de hoogte die de kerk nu heeft, geen Madurodam-effect in de binnenstad! 600

Oud Alkmaar | 1984 | | pagina 2