In de dertiger jaren van deze eeuw waren de driehonderd jaar oude huisjes al erg vervallen. Er woonden toen nog maar weinig Doopsgezin den. Mevrouw Kindt: "Die waren er niet zo happig op". Noodgedwongen kwam mevrouw Kindt met haar invalide man daar wonen rond 1930. Haar man leed aan ernstige rheuma en ze hadden maar een klein beetje inkomen 3,75 aan huur was voor hen te veel; het Hofje deed 1,65). De ouders van mevrouw Kindt woonden ook in het Hofje. Mevrouw Kindt woonde er ongeveer 2} jaar. Haar jongste zoon werd er geboren in 1932 en in juli 1 933 verhuisde het gezin naar de Tweede Landdwarsstraat. De leefomstandigheden voor de mensen in het Hofje waren heel sober. Je kreeg toen 3,ouderdomspensioen en kwam je tekort, dan paste de kerk iets bij. "Ik heb heel plezierig in het Hofje gewoond, maar we moesten er wel vandaan, want het was er veel te nat. Het water liep langs de bedstee en mijn man had rheuma. Bovendien kwam er bijna nooit zon, omdat buurman Leeuwenkamp op de hoek van de Nieuwesloot er een grote schuur voor had gebouwd. De dokter vond het onverantwoordelijk". Mevrouw Kindt woonde met haar gezin in het oostelijke rijtje huisjes en wel in het tweede huisje vanaf de Kanaalkade. Op de foto uit 1960 is dit het linker huisje met bloembakje. We hadden eigenlijk één grote, gezellige kamer; daar deed je alles in. Er was een vuurkast en in die vuurkast kookte je. De schoorsteen werd nooit geveegd en ierde zo, dat 't vieze bruine strepen gaf. Mijn man maakte er een latten raam in en plakte daar behang tegen aan, zodat je van de ier niets meer zag. De tegels van de vuurkast zaten achter het behang(dit was bij alle huisjes zo). Het waren prachtige tegeltjes. Het stelde iets voor, waarschijnlijk was het een tableau, maar door het vuil kon je de voorstelling niet meer zien. Het plafond van de kamer had zware, massief eikenhouten balken. Op de houten vloer lag zeil. Je kwam de kamer binnen door twee deuren met een halletje er tussen. 619

Oud Alkmaar | 1984 | | pagina 21