Voorwoord Van de voorzitter Graag begin ik met U en de Uwen, namens het bestuur, een voorspoedig 1984 toe te wensen en daaraan de wens te verbinden dat het ook onze ver eniging in elk opzicht goed moge gaan. Niet alleen de vereniging, ook de ontwikkelingen die de binnenstad in snel tempo doormaken en die ons na aan het hart liggen. Gelukkig dat ten aanzien van de Wilhelminaschoolhet enige gave voor beeld van een bouwwerk in de "Jugendstil" in Alkmaar B. en W. de lijn van zorgvuldig saneren en restaureren van de oude binnenstad voortzet. Daarvan zijn vele voorbeelden zichtbaar. Om er één te noemen: het herstel en behoud van het oude wallenhuis aan de Dirk Duivelsweg. Het weer in gebruik nemen van nieuwe oude lantaarnpalen is een verheugende ont wikkeling. Twee van onze leden hebben er toe bijgedragen. Grote zorgen blijven bestaan. Het nieuwe gebouw van openbare werken is een zwaar betonnen geheel, dat als het van baksteen werd opgetrokken, meer in harmonie met de omgeving zou zijn. Bouwplannen op de plaats van de Dominicuskerk voor winkels en wooneenheden zouden de hoogte van de kerk bereiken en ook dat lijkt ons niet aanvaardbaar. Als de bouwplannen op het kaalslagterrein van de oude brandweerkazerne en omgeving tussen Paternosterstraat en Doelenstraat verwezenlijkt worden, is een totaal nieuw Alkmaar binnen de grachtengordel ontstaan. Wij pleiten voor het behoud van het pleintje, dat ontstaan is op de hoek Doelenstraat-Gedempte Nieuwesloot. De plannen voor de Karpertongarage zijn nog vaag Wij hopen dat U de kerstprent 1983 bij de bekende boekhandelaren heeft opgehaald; binnenkort gaan de overgebleven exemplaren weer terug. Graag ontmoeten wij U weer op de volgende lezing van de heer J.G. Berkhout op 29 februari over het onderwerp: "Musea in Noord-Holland". 572

Oud Alkmaar | 1984 | | pagina 2