ons een half bestaan bezorgde en voorts veel leerlingen lessen bij mij volg den was al spoedig ons bestaan verzekerd. Mijn vrouw ging het café aan en wist de zaak uitstekend te leiden en ikzelf hielp bij drukke tijden en vooral was ik ook Zondags daarbij. In het begin van 1888 plaatste ik een bord op het bouwterrein met het volgende opschrift: Bouwterrein te koop. Te bevragen bij K. Bakker Dzn. Architect. In de bierknijp bij de heer Otter in de Kooltuin werd dat bord met grote hilariteit besproken en bespot, door de patroons in de bouwvakken, die daar hun avonden gezellig doorbrachtenBinnen korte tijd hebben ze mijn succes gezien, dat ik mocht ondervinden na mijn vestiging als archi tect. Het eerste werk, dat mij werd opgedragen was het verbouwen van een broodbakkerij voor de heer Elfring aan het Verdronken Noord. In het bovenstaande heb ik een kleine biografie samengesteld, waardoor ik in de gelegenheid zal zijn nog eens een blik te werpen ook in lang vervlo gen tijden, die mij herinneren aan de werkkring die mij steeds zo na aan het hart lag en mij zovele genoegelijke en dankbare dagen heeft doen door leven en ons op hooge leeftijd een onbezorgd leven heeft doen genieten. Voor mijne kinderen en schoonzonen en kleinkinderen kunnen deze regelen een overzicht geven van mijn levensloop en dat ik door energie, leer- en werkkracht ben opgeklommen waar ik steeds naar heb gestreefd." Alkmaar, 23 Juli 1928. (get.) K. Bakker Dzn. colophon Redaktie: R. Bakker, P. Boer, W.A. Fasel H. Koolwijk Bijdragen: Inzendingen kan men richten aan het redak- tieadres, zo mogelijk getypt, met 1 regel interlinie. Papier aan slechts 1 zijde beschrij ven. Druk: Grafisch centrum Hofman b.v. Secretariaat vereniging Oud Alkmaar: Julianalaan 9, 1865 BG Bergen aan Zee. Telefoon te Alkmaar: 072-112745. Gironummer penningmeester te Heiloo: 600401. 597

Oud Alkmaar | 1984 | | pagina 27