aan de Kanaalkade, op het achtererf behorende bij het perceel Konings weg B 57 en 58, bestemd voor vader en moeder Bakker. Met het oog op mijn trouwplannen werd voornoemd perceel gevestigd en kreeg ik in huur het perceel Koningsweg B57 en de daaraan grenzende timmerwinkel De 11de September 1881, op een Zondag werd te Schagerbrug, gemeente Zijpe het huwelijk voltrokken van mij Klaas Bakker Dz. en Antje Jimmink. De 17de October 1881 werd door mij een timmerzaak geopend in de hiervoor genoemde percelen aan de Koningsweg te Alkmaar. Ik vestigde mij als Mr. Timmerman en bouwkundige en legde mij toe op het geven van teken lessen. Ik begon de timmerzaak onder algemene slapte in de bouwvakken en de grote terugslag in 1880 in de landprijzen en vooral de productie prijzen waren wel de oorzaken van de slechte tijden. De timmerzaak gaf een half bestaan, het geven van tekenlessen en het in huis nemen van leerlingen in het bouwvak moest de rest opleveren. Het was voor mijn vrouw niet aangenaam om steeds de jongenlui te verzor gen en te zien dat we financieel maar achteruit gingen. De toestand werd zo, dat er naar verandering werd uit gezien. Mijn oog viel op een stuk grond, dat al geruime tijd te koop werd aangeboden. Met mijn zwager de heer C. Mosk kochten wij voor gezamenlijke rekening het stukje land gelegen aan de Stationsweg te Alkmaar. De bedoeling was om op de grond huizen te bouwen voor mijn zwager, waardoor ik werk zou krijgen en hij een goede belegging voor zijn geld. In die tijd geraakte de bank van Coster en van Leeuwen in gebreke, waardoor velen grote ver liezen leden. Mijn zwager, die zijn geld bij andere banken had staan werd bang, nam zijn geld op en belegde het door een boerderij "de Wolf" te ko pen aan de Schagerbrug van onze schoonvader Lanbertus Jimmink, zodat het bouwen van huizen voor zijn rekening niet doorging. Wij kwamen over een, dat ik voor mij zelf een gedeelte van het bouwterrein zou overnemen om daarop een koffiehuis te stichten voor eigen gebruik. Hoewel het stukje grasland aan de Stationsweg, de 9de Jan. 1886 was aangekocht verliep veel tijd met de aankoop van de sloot en de berm, in eigendom toebehorend aan de Staat der Nederlanden. Deze sloot en berm kregen we in eigendom op 4 Aug. 1887, ter grootte van 655 vierkante meter voor 692,07. In de loop van de lente werden in mijn timmerplaats aan de Koningsweg alle kozijnen, ramen en deuren gemaakt. 4 April werd een aanvang gemaakt met de bouw- voorbereidingen en beging Augustus met de bouw zelf. In Amsterdam kocht ik aan de Baarsjesweg 70.000 beste oude hardgrauwe stenen, afkomstig van de sloperij aan de Engelse gasfabriek aan de Marnixstraat. In totaal kostte dit 525, Het gebouw werd ingericht voor hotel en café, genaamd "Bellevue", het achtergedeelte was woning en werd door mij betrokken in October 1887, het café werd geopend op 18 Febr. 1888 en door ons verla ten op 1 Mei 1898 (nu: Stationsweg 36 Kantoor Mr. Diesfeldt). 18 Febr. 1888 werd het café-hotel geopend en werd door de firma Nierop 6 mahonie houten vierkante en 1 grote ronde tafel geleverd voor 100, en 36 nieuwe stoelen. Op 15 Febr. leverde mijn broer Jacob uit den Helder 4 kistjes sigaren. 18 Febr.: terug 11 flesjes, gebracht 20 Beijers. Bovengenoemde aantekeningen overgenomen uit notitie en zakboekjes heb ben voor mij en Anna nogal waarde, zij herinneren aan de lang vervlogen tijden, waarin voor ons de opgaande zon de horizon begon te verlichtten en alzo betere tijden begonnen aan te breken. Den 10de Januari 1888 werd ik door de gemeenteraad van Alkmaar benoemd tot tijdelijk leraar in het bouwkundig tekenen aan de Burgeravondschool. Het salaris was 300, per jaar, hetgeen voor ons bestaan een grote steun was, daar het café 596

Oud Alkmaar | 1984 | | pagina 26