school (welke er nog is) achter de kerk. Nu is dit huis, kerk en school verkocht aan de Baptisten Gemeente. Ik prijs mij dan ook gelukkig, om door bemiddeling van Mw. Duif (Oud Alkmaar), in de gelegenheid te zijn geweest de nog enig levende zoon van de Fam. de Wolf, welke in Israël woont en met vakantie in Bergen was, te ontmoeten en waar mee ik lange gesprekken over die tijd heb kunnen voeren. G. Dilling. KLEIN PROTEST Nummer 3, jaargang 1983, van ons periodiek "Oud Alkmaar" opent met een artikel van havenmeester Th. van der Meer over zijn voorgangers. Hij begint met één en ander te vertellen uit de geschiedenis van de Accijnstoren. Prachtig... maar dat verhaal heeft hij letterlijk overgeschreven uit mijn boekje "Oud Alkmaar", blz. 44 en 45. Nu is het heel gewoon dat de ene schrijver iets ontleent aan een ander, maar dan eisen eerlijkheid en fatsoen dat men duidelijk vermeldt waaraan en aan wie de ontlening geschiedt. Het is jammer dat de havenmeester daaraan niet gedacht heeft en dat aan de redactie dit duidelijk plagiaat is ontgaan. Th. P. H. Wortel Naschrift De redactie is het eens met bovenstaand protest en betreurt dat haar is ontgaan dat zonder bronvermelding uit het boekje van onze oud-archivaris werd geput. Het is begrijpelijk dat mensen, die niet gewend zijn historische artikelen te schrijven, de regels niet kennen. Het is de taak van een redactie hen daarop te wijzen, zodat niet zozeer de heer van der Meer alswel de redactie verantwoordelijk is voor deze vervelende kwestie. Des te vervelender, omdat de heer Wortel altijd zeer nauwgezet is in het vermelden van zijn bronnen. Hans Koolwijk noemde zijn boekje "Alkmaar in Feesttooi". Inderdaad werd er vroeger veelvuldig versierd Veel erepoorten toonden wij U reeds. Hier een combinatie van poort en lampion-versiering aan de Schermerpoort in 1 909 ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Juliana. 594

Oud Alkmaar | 1984 | | pagina 24