Voorwoord Twee grote bouwwerken dreigen de harmonie van de verhoudingen in de binnenstad te verstoren. Dat zijn de grote en hoge uitbreiding van openbare werken naar de Korte Vondelstraat en de Karperton-parkeer- garage tussen Kanaalkade/Handelskade en de Dijk. Mèt en fn de Welstandscommissie is "Oud Alkmaar" bij de vormgeving betrokken. Inpassing in het bestaande is esthetisch gezien een haast onmogelijke opgave. De wens van de middenstand naar meer parkeergelegenheid is begrijpelijk. Jammer dat de keuze R. H B S.-gebouw aan de Paarden markt voor gemeentewerken geen weerklank heeft gevonden. Een bestaand grootschalig gebouw, de Dominicuskerkmaakt een heel moeilijke fase door. Het interieur is geheel ontluisterd. Een plezierig geluid: 19 november keken onze vrienden van de "Alkmaarse Molen vereniging" terug op het 10-jarig bestaan. In 1973 liepen onze wensen en plannen aandacht aan de molens te gaan geven parallel met die van molenliefhebbers in en rond Alkmaar. Het gevolg was de oprichting van een zelfstandige molenvereniging, die sindsdien met: enthousiasme kennis van zaken inzet van veel vrije tijd veel heeft bereikt. Onze hartelijke felicitaties Verder mag U van het bestuur de aangekondigde lezingen en de tradi tionele Nieuwjaarsprent verwachten. Wij, van bestuurszijde, verwachten van onze leden: géén ledenverlies in het komende jaar. Integendeel. In het zich sterk uitbreidende Alkmaar moeten toch poten tiële nieuwe leden aanwezig zijn! Wij ontvangen graag namen en adressen voor het toezenden van de folder en verdere gegevens. 558

Oud Alkmaar | 1983 | | pagina 2