Verenigingsnieuws De eerste lezing in dit seizoen zal worden gehouden op WOENSDAGAVOND, 19 oktober a.s. om 20.00 uur in de MAURITSZAAL van het Gulden Vlies. Op deze avond zal voor ons spreken Mr. M.G.L. van Schouwenburg uit Zwolle over de "ALKMAARSE STADSPOORTEN". Na een algemene inleiding over de betekenis van verdedigingsmuren en -torens met als centrale functie de poortgebouwen, komt spreker aan de hand van dia's op de Alkmaarse stadspoorten. Boompoort, Geestpoort, Kennemerpoort enz. Aan de hand van deze poorten maken wij een wandeling rond de stad, waarbij oude situatie (prenten) en de huidige met elkaar worden verge leken Wij hopen, dat dit interessante Alkmaarse onderwerp velen naar de Mauritszaal zal lokken op de 19e oktober. De rondwandelingen van Oud Alkmaar zijn een groot succes gebleken. Het is echt geen uitzondering als honderd of meer mensen zich op één avond bij het verzamelpunt melden. Dank aan de kleine groep gidsen, die zich inzet om leden en nieuwkomers kennis te laten maken met de historie van Alkmaar. En met Oud Alkmaar natuurlijk. Want dank zij die eerste kennismaking met de historie èn met de problemen van een steeds weer bedreigde binnenstad komt het voor dat wandelaars lid worden van onze vereniging. Hetgeen dringend nodig is, omdat een vereniging als de onze snel vergrijst en een regelmatige aanwas van nieuwe leden niet kan missen als we voor onze taak berekend willen blijven. De gidsen ver vullen dus een belangrijke taak, maar juist omdat de groep zo klein is kost het vaak heel wat moeite en vindingrijkheid om de wandelingen vlot te laten verlopen. Ook komt het herhaaldelijk voor dat Oud Alkmaar ge vraagd wordt een rondleiding te organiseren, maar waaraan wij niet kun nen voldoen omdat er geen gidsen beschikbaar zijn. Kort en goed, we hebben méér gidsen nodig. Daarom deze oproep. Als U zich enige avonden per jaar beschikbaar wilt stellen voor Oud Alkmaar om mee te helpen de rondwandelingen te verzorgen, dan zal het bestuur U zeer dankbaar zijn. U ontvangt dan van onze geroutineerde gidsen een korte opleiding, waar na U in staat zult zijn met een groepje door de stad te trekken. U kunt zich opgeven bij mevr. Duyff, Geestersingel 59, tel. 112715, of bij de secretaris, Julianalaan 9, Bergen aan Zee, tel. 02208-2339. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Het Bestuur. 550

Oud Alkmaar | 1983 | | pagina 6