Voorwoord Op de pinksterdrietocht kijken we met genoegen terug, ondanks het mankement aan één van de bussen en later het onhebbelijke gedrag van de chauffeurs. Ook kijken we met genoegen terug op de "hofjes"- tentoonstelling, waaraan het museum, het stadhuis, openbare werken, twee amateur-fotografenverenigingen en "Oud Alkmaar" hebben meege werkt. Er kwamen 7240 bezoekers - waaronder hoeveel "Oud Alkmaar"- leden Onze extra oplage van de "hofjes"-uitgave van ons verenigings blad raakte spoedig uitverkocht. Nog een verheugend gegeven: er zijn 688 leerlingen van scholen komen kijken. De vraag is nu, hoe kunnen we de hofjes in nog groter samenwerkingsverband voor de toekomst veilig stellen De technische toestand is hier en daar ongunstig en het op peil houden of brengen van een aan moderne verlangens aangepaste woonsituatie is een zware opgave voor de betrokken besturen. Het winterseizoen begint met de lezing van onze oud-plaatsgenoot, Mr. van Schouwenburg over stadspoorten van Alkmaar. Verder zijn er de gebruikelijke punten van de jaaragenda die onze aandacht vragen. Vaker dan vroeger worden wij benaderd door leden die aandacht vragen voor eigen initiatieven of zorgen. Een groot winstpunt. Voor ieder van ons geldt: helpt het ledental van 825 in stand te houden en zo mogelijk uit te breiden. Al onze activiteiten, vooral ook die van speciale studies, kosten geld. Op de provinciale historische dag, ditmaal op 1 oktober in de Vest gehouden, waren wij met een eigen presentatie aanwezig. 546

Oud Alkmaar | 1983 | | pagina 2