uit de vereniging Familie Ringers Woensdagavond 23 februari, aanvang 20.00 uur, zal de heer Han Ringers een lezing in Het Gulden Vlies houden, waarin de familienaam Ringers centraal zal staan. De Ringers Chocolade Fabrieken, een bedrijf dat in 1905 in Alk maar was gestart, in 1911 naar Rotterdam werd verplaatst en in 1920 grotendeels weer naar Alkmaar terugkeerde, is volledig historie geworden. Wat was eigenlijk de rede dat dit bedrijf weer naar Alkmaar te rugkeerde Vanuit een industrieel oogpunt lag Alkmaar in een uithoek van ons land. Er was toen nog geen tunnel en geen afsluitdijk. Toch ging men terug. Het waren meer emotionele dan economische redenen, want in feite was het de verbondenheid van de familie Ringers met Alk maar, die de terugkeer naar deze stad bewerkstelligde. De tim mermans- en aannemerspatroon F.H. Ringers Sr. heeft hierin een belangrijke stem in gehad. Over deze man en zijn gezin gaat het in dit "praatje met een plaatje", waarbij het accent een beetje komt te liggen op de historie van het chocoladebedrijf omdat de spreker daar zo lang mee verbonden is geweest. Alkmaarse hofjes Adjunct-archivaris mr. JH Rombach zal donderdagavond 17 maart, aanvang 20.00 uur, in Het Gulden Vlies een verhande ling houden omtrent de sociale status van de hofjes in Alkmaar door de eeuwen heen. Dit naar aanleiding van de expositie en het themanummer van onze vereniging waarbij de toekomst van de hofjes ter discussie wordt gesteld. De expositie beheerst in de komende maand juni het stedelijk museum de Nieuwe Doelen 495

Oud Alkmaar | 1983 | | pagina 3