nen er niet passeeren, maar rijden elkaar te water. In de toekomst zal het beter zijn de gracht te dempen: daardoor zal eene betere verkeersverbinding tot stand komen, vooral van belang voor de graan- en zaadhandel. Voor zich zelf was hij gaarne met het voorstel tot demping mee gegaan. De voorzitter hoopt, dat de stank zal verminderen als de bewo ners willen medewerken om geen vuil in het water te werpen en er flinke uitbaggering plaats vindt, waarop bij de gemeente begrooting voor dit jaar is gerekend." Alkm. Crt. 12-7-1882 "Gelijk onzen lezers bekend is, verkeert de merkwaardige gevel van het "huis met de Schopjes", op het Luttik Oudorp, die te recht de opmerkzaamheid van alle vreemdelingen trekt, in zoo bouwvalligen toestand, dat de openbare veiligheid er door be dreigd wordt, en B. en W. het noodig hebben geacht een voor stel tot onbewoonbaarverklaring van het perceel bij den gemeen teraad in te dienen. De eigenaar, de heer J.Jsz. Blaauwboer te Sint Maarten, heeft daarop een besluit genomen, dat hem eer aandoet. Indien de kosten van herbouw van den gevel in denzelfden vorm, met bebruikmaking der nog geschikte materialen, het bouwen van een modernen gevel niet meer dan 600,-- te boven gingen, zou het eerste geschieden. Aangezien bij de tweeledige aanbesteding van het werk, den 21sten, gebleken is, dat de meerdere kosten slechts ƒ310,zullen bedragen, mogen wij ons verheugen in het blijvend bezit van den ouderwetschen gevel van "de Schopjes". 505

Oud Alkmaar | 1983 | | pagina 13