Kooltuin dicht? Alkm. Crt. 31-1-1900 "Zitting van de Gemeenteraad van Alkmaar op Woensdag 31 Ja nuari 1900 's namiddags 13.00 uur. Burgemeester G. Ripping. Aanwezig 14 leden. Agendapunt 5: Demping Kooltuin. Een 27 tal ingezetenen, bewoners van den Kooltuin, de Heeren straat en den Achterdam hebben verzocht om op de door hen ont wikkelde gronden te willen besluiten tot demping en rioleering van de voor en achter hunne woningen aanwezige gracht, den zoogenaamde Kooltuin. Daarentegen hebben 27 andere ingezetenen, bewoners van per- ceelen aan Achterdam en Heerenstraat, verzocht om op de gron den door hen ontwikkeld niet tot die demping te willen besluiten. Indien het noodig ware - zeggen B. en W. te bewijzen hoezeer één en dezelfde zaak van verschillend standpunt kan worden be keken, dan zou men de bovenbedoelde adressen als een paar schit terende overtuigingsstukken kunnen overleggen. 't Is eenigszins kluchtig op te merken hoe aan de eene zijde, door 27 omwonenden, om demping van den Kooltuin wordt gevraagd, omdat die gracht een bron van alle mogelijke onreinheid en stankverwekkende uitwasemingen is, terwijl aan de andere zijde, ook door 27 omwonenden, op het behoud van het water wordt aan gedrongen, wijl bij eene geregelde uitbaggering deze gracht uit een sanitair oogpunt beschouwd, nimmer schadelijk kan zijn, om dat zij eene slechts korte en rechtstreeksche verbinding vormt van Luttik Oudorp naar het kanaal. B. en W. meenen, dat de tijd nog niet aangebroken is om het dempen van de hierbedoelde gracht in ernstige overweging te nemen, al ware het alleen - bij de uiteen- loopende inzichten omtrent het nut van het werk - om de daaraan verbonden kosten, begroot op 11800,B. en W. stellen daarom voor te besluiten: aan de adressanten te berichten, dat het dempen van den Kooltuin vooralsnog niet wenschelijk wordt geacht. De heer Groot betreurt het dat de voor en tegenstand hier gelijk staat. Daarom zal hij thans gaarne met B. en W. meegaan. Een enkele uitnoodiging zou hij echter tot hen willen richten en wel deze, om gedurende den aanstaande zomer na te doen gaan, welke stank uit den Kooltuin opstijgt, vooral als er een stoomboot pas seert. De toegang tot de straat is onvoldoende. Twee karren kun- 504

Oud Alkmaar | 1983 | | pagina 12