uit de vereniging Zet uw Alkmaars verhaal op papier Lezing over Waaggebouw op 8 december Het verenigingsblad dat U thans in handen heeft verschijnt nu alweer voor het vijfde jaar. Met een frekwentie van drie maal per jaar ontvangen de leden de Periodiek thuis en worden zij gewaar welke aktiviteiten door het bestuur in voorbereiding zijn. Daarnaast zijn er de verhalen die over het algemeen een strikt Alkmaars karakter hebben. De redactie huldigt het standpunt dat de leden en belangstellenden aan het woord dienen te komen in dit blad. Gegeven het feit dat enkele journalisten zitting hebben in de redactie zou het een koud kunstje zijn om deze broodschrijvers verhalen te laten leveren, maar dat willen we nu juist niet. Daarom vanaf deze plaats een oproep aan al die mensen die zich interessante voorvallen uit het verleden kunnen herinneren, deze belangrijk genoeg vinden om ande ren ervan te laten genieten en er een verhaal van te maken. Wij van de redactie verwerken de "opstellen" dan wel tot een artikel voor dit blad. Heeft U er best zin in om er eens rustig voor te gaan zitten en het verleden te laten spreken? Schroom niet en zet eens iets op papier. Als U een oude foto heeft met daaraanvast een geschiedenis, maak een notitie en stuur deze naar het redactieadres Voormeer 26 in Alkmaar. Succes. Op woensdagavond 8 december wordt in de grote zaal van het Gulden Vlies een lezing gehouden in het kader van het vierde eeuwfeest van het Waaggebouw. Het wordt een lezing voor twee heren, want Piet Verhoeven en Hans Koolwijk zullen zich deze avond beijveren de aanwezigen iets wijzer te maken omtrent het wel en wee van het Waaggebouw in de loop der eeuwen. De heer Verhoeven is medewerker van de afdeling Monumen tenzorg van de gemeente Alkmaar en heeft de laatste restauratie en ver bouwing van het Waaggebouw van nabij meegemaakt en begeleid. Aan de hand van ruim tachtig schitterende dia's zullen Verhoeven en Koolwijk (journalist) verhalen over de wordingsgeschiedenis van het gebouw dat dit jaar zo in het teken van de belangstelling staat. Deze lezing van 8 decem ber is de eerste in een reeks waarbij bestuursleden direct betrokken zijn om een specifiek Alkmaars onderwerp te beschouwen. In dit geval is dat Hans Koolwijk. De aanvang van de voordracht is gesteld op 20.00 uur. 472

Oud Alkmaar | 1982 | | pagina 8