Voorwoord Van alle grote en kleine zaken, het oude Alkmaar betreffende, nemen de hofjes een groot deel van onze aandacht in beslag. Voorlopig wordt - uiteraard samen met de gemeente - de balans opgemaakt, waarmee een gevormde werkgroep nu bezig is. Een te houden tentoonstel ling in het voorjaar van 1983 en een daaraan verbonden fotowedstrijd staan al op het programma. Een verzoek zal binnenkort uitgaan naar de besturen van de nog bestaande hofjes in Alkmaar om die balans mee te gaan bezien. Alle toch hebben te maken met de stijgende onkosten van het onderhoud en de problemen van het toewijzen van opengevallen plaatsen. Deze heb ben al geleid tot functieveranderingen waarvan het 'Huis van Achten' een voorbeeld is. Studerende jeugd van de H.T.S. woont en werkt waar tot voor kort acht alleenstaande mannen onderdak hadden. Het Hof van Sonoy, hoewel het nooit een echt "hofje is geweest, heeft een verandering ondergaan waarvan de overgangsfase "jeugd na ouderdom" bepaald minder gelukkig was. Onze nieuwe kerstprent zal ook in het teken van de hofjes staan; verleden, heden en een blik in de toekomst. Naar gelang de verdere ontwikkeling zou een nummer van ons blad uitvoeriger aan dit onderwerp kunnen worden gewijd. Dat is wenselijk en hopelijk mogelijk. De ver- en nieuwbouwplannen in de binnenstad, waarmee wij bij ons werk met de Welstandscommissie te maken hebben, geven eveneens zorgen. Al met al moeten wï j bli jven steunen op de medewerking van onze leden. Ook hun financiële steun. Laat de bestuurswerkzaamheden door bedankjes niet verschralen, maar werkt mee het ledenaantal te vergroten en daardoor de kracht van "Oud Alkmaar" te versterken. Wat voor het lidmaatschap geboden wordt weet U zelf het best. 466

Oud Alkmaar | 1982 | | pagina 2