13. Sullen de opzienders vermogen com autoritate ten huijse van de overledene, ingevalle daer soodanige erfgenamen als boven verhaelt niet bevonden worden, te komen het meergemelde gereetschap sonder iets uijtgesondert in bewaringh te nemen, belovende de erfgenamen daervoor te contenteren, waertoe elck sich se/ven verbindende en u el ernstigh begerende dat hetselve van de erfgenamen sonder de minste tegenseggen toegestaen en gelevert zal moeten worden. 14. Sal ieder contractant zigh ten huwelijck begevende in de gemene bos moeten leggen twee gulden thien stuijvers. 15. Sal ieder der contrahenten een kindt verliesende in de gemene bos moeten inleggen een gulden thien stuijvers. 16. Sal ieder der contractanten verplicht zijn wanneer hij erffenisse beurt te geven in de gemene bos van hondert gulden ervende een halve ducaton en de erffenise duijsent gulden bedragende een heek ducaton. 17. Sullen alle de contrahenten gehouden zijn iemandt van deselve een lijk begravende, de begraefenisse met een eerlijk kleedt bij te wonen en in de weeromkomst aen het sterffhuijs te geleijden. Hier volcht nu de prijs aen de welke ieder der gecontracteerdens volgens het tweede articul op de boete daertoe gesteldt verbonden is en gehouden na te komen. De gemene groote het dosijn acht gulden. De middelen het dosijn vijff gulden thien stuijvers. De gemene kleijne mitsgaders de vier duijms het dosijn tot thien schellingen. Nota. Ingeval iemandt een partij geld ontfangende, eenige stuijvers gecort wierd, 't selve zal mogen geschieden bij a/dien de ontfanger zijn uijtterste divoir sal aengewent hebben, welverstaende, dat de cortingh in geenderleije maniere twintigh stuijvers zal mogen bedragen. Belovende zij contractanten en comparanten 't gunt voorschreven is voor haer en haren erven in alle poincten en deelen strictelijck te achtervolgen a/s luijden met eeren, sonder hier tegens iets te doen ofte gedogen gedaen te werden, in rechten noch daer buijten, met renunchiatie van alle benefitien, exceptien van reductie, relieff reformatie ofte enige andere in rechten bekent, die dicteren dat generale renunchiatie van geender woerden is tenzij speciale voorgae; ondert verbandt van personen en goederen present en toecomende. geen exempt, makende die subject allen verbanden van rechten en rechteren, specialijck den Ed. Hove van Hollant, sonder fraude; consenterende hiervan gemaect en gelevert te werden een of meer instrumenten in forma. Aldus gepasseert binnen Alcmaer voorschreven ten huijse van Claes Woutersz. Lecanu, staende opt Hoff, presentibus de voorschreven Claes Woutersz. Lecanu 492

Oud Alkmaar | 1982 | | pagina 28