hetselve niet tot prejuditie maer tot benefitie is streckende, salgehouden zijn ieder onderteijkenaer effectievelijck te ondertekenen, verplicht zijnde hetselve in al zijn deele na te komen siene (sic) exceptione. 6. Sal ieder der overeenstemmende hooft voor hooft tot onderhout vant gemene best ieder vierendeel jaers moeten affleggen ses stuijvers. 7. Sullen der drie tot opzienders gestelt worden, alle jaren twee affgaende, dewelke als zij daertoe verkoren worden sullen moeten beloven, een heijliglijk nakomen op alles (sonder iemandt te verschonen) scherpelijck toe te zien. 8. Sullen de opzienders gehouden zijn vier mael des jaers, als het vierendeel jaers geld opgehaeld word, bijeen te komen en tot laste van 't gemeen niet meer mogen verteren als acht stuijvers en ingevalle de voornoemde opzienders door extraordinaire voorvallen genootsaeckt wierden bijeen te komen, sullen de /selve vermogen insgelijcks acht stuijvers te verteren. 9. Sullen de affgaende opzienders gehouden zijn pertinente rekeningh te doen aen de nieuwe aenkomende van de uijtgegevene ende ingekomen penningen. 10. Sullen alle de veraccoordeerde des jaers een generale bijeenkomst hebben ten eijnde door een algemene stemmingh twee aenkomende in plaets der twee affgaende gemaect sullen werden, waertoe een dubbelt getal bij de drie regerende sal gestelt werden, om een enckelt getal daeruijt te maken. 11. Sal in dese generale bijeenkomste, dewelcke wesen zal op SinteJacob, een vierendeel acht guldens bier gedroncken worden en dat ten huijse van de outste in bedieningh der opzienderen. 12. Wanner iemand van de contractanten comt te overlijden, sonder vrouw, kinderen of andere erffgenamen binnen dit contract zijnde naer te laten, sullen de erffgenamen niet vermogen het voorzeijde gereetschap onder haer te houden, veel minder een ander, buijten dit contract zijnde, te transporteren 't zij door verkoopen, verruijlen, schencken off enige andere alienatie, maer deselve sullen gehouden zijn, door 't believen des eijgenaers (dewelke sich selffs absolutelijck met dese onderteijkeningh verbonden heeft) het meer gemelde gereetschap aen de meest biedende der contractanten te verkopen, nochtans soodanigh, dat de eijgenaer zal vermogen hetselve gereetschap bij testament, codicille, gifte des doodts onder den levenden of enige andere particuliere acte onder de handt geschreven, ja ook mondelijke belofte, in geval het selvige geschiedt in tegenwoordigheijt van drie geloofwaerdige getuijgen, aen iemandt te legateren, welverstaende met dit bedingh, dat diegene, dewelke het meergemelde gereetschap sal besproken worden nootsakelijck zal moeten wesen soodanigh een, dewelcke voor de makingh op een behoorlijke wijse, na eijsch van saken zijn intrede zal gedaen hebben. 491

Oud Alkmaar | 1982 | | pagina 27