En dan nog onze vader Zoo wijd en zijd bekend Zoo streng, maar toch rechtvaardig Dus juist een beste vent. Hij zorgt voor de jongens, En steeds naar hun zin. Hij is beslist een vader Van 't kaasdragers gezin, Al geeft hij wel eens boete Vraag 't Erkamp en Bierman. Maar orde moet er wezen. Waar niemand buiten kan. Toch zijn wij kameraden Tot 't uurtje van ons dood, In woorden en in daden. Dat maakt ons gilde groot. Refrein De Prop doe laat wel eens een boer. De Mollevanger ligt op de loer, En Toon de Kruik die lust een hoop Vraag dat maar eens aan Koffiestroop. De Hofjesbaas met goeden zin Geeft bloemen aan de Koningin, De Telephoonpaal lang en groot De Dakenkrabber, alles rood. (zijn van 't Rood) Zoo leeft ons Hollandsch glorie, Zoo rolt bij ons de kaas, Zoo kraait bij ons victorie, Zoo blijven wij de baas. Bekend in heel de wereld, Want ieder lust ze graag, Die kleine ronde dingen Van d'Alkmaarsche Waag. En het kaasdragersgilde Behoudt zijn goede naam. Blijft voortgaan brave mannen De kaas moet bovenaan. Ik raad U daarom allen Blijft steeds Uw gilde trouw Laat nooit uw kleuren vallen. Omhoog ons R OOD- WIT-BLA UW. Refrein Het geel Veem heeft vaak de vlag Schoon onze Leeuw dit niet graag mag, De Bul, de taschman, geeft zowaar Aan Vader dikwijls een sigaar. De Zuurbal pelt eitjes hard Vergeet wel eens de varkensmarkt. De Bloemkool en de Ooievaar, De Schar, de Sik, nu ben ik klaar. colophon Redaktie: R. Bakker, P. Boer, W.A. Fasel H. Koolwijk Bijdragen: Inzendingen kan men richten aan het redak- tieadres, zo mogelijk getypt, met 1 regel interlinie. Papier aan slechts 1 zijde beschrij ven. Druk: Grafisch centrum Hofman b.v. Zetwerk: Composerzetterij Jan Nierop" b.v. Secretariaat vereniging Oud Alkmaar: Julianalaan 9, 1865 BG Bergen aan Zee. Telefoon te Alkmaar: 072-112745. Gironummer penningmeester te Heiloo: 600401. 450

Oud Alkmaar | 1982 | | pagina 6