uit de vereniging VERENIGINGSNIEUWS Op woensdag 6 oktober 1982 te 20.00 uur lezing met dia-vertoning onder aus piciën van de Vereniging Oud Alkmaar in de grote zaal van het Gulden Vlies. Herinneringen van een oud voorzitter van de 8 October Vereeniging "Alkmaar Ont zet". Feiten en belevenissen van deze oer-Alkmaarse ver eniging gedurende een perio de van bijna 50 jaar. Forumavond in november Oud Alkmaar heeft ongeveer 900 leden. We mogen blij zijn dat zo- velen zich achter onze idealen gesteld hebben en dat we op hen kunnen rekenen als de nood aan de man komt, zoals b.v. ten tijde van het plan Wiegher-Bruin. Dit sluit niet uit, dat er in „normale" tijden weinig onderling contact is. Oud Alkmaar is wel eens vergele ken met een grote hond, die voor de kachel ligt te slapen en die alleen overeind komt als er aan het huis wordt gemorreld. Onze lezingen en vergaderingen worden bezocht door het vaste groepje van 50 a 80 leden, terwijl de Pinksterdrietocht zo'n 150 belangstellenden trekt. Wij zouden het onderling contact willen verstevigen, maar de grote vraag is hoe. In het bestuur, waarvan ook de redactieleden Fasel en Koolwijk deel uitmaken, is het plan gerezen in november een forumavond te beleggen. De twee genoemden zullen dit organi seren. Het onderwerp is nog niet bekend, want daarvoor wachten we gaarne suggesties van de leden in. U kunt zich wenden tot het redactie-adres of tot de heren Fasel en Koolwijk. Het is de bedoeling dat het forum duurt tot aan de pauze, waarna we de resterende tijd willen besteden aan informeel contact. Misschien zijn er leden, die in het bezit zijn van een oude prent, een bijzonder boek, een voorwerp enz. enz. waarover ze iets willen vertellen of vragen. Of misschien willen ze een of ander onderwerp aan de orde stellen, of gewoon maar in een hoekje met een paar geestverwanten praten, dat kan allemaal. Er zijn verenigingen, die op deze wijze naar een vaste avond per maand of twee maanden zijn gegroeid. Misschien kunnen wij in Alkmaar ook zoiets van de grond krijgen. 447

Oud Alkmaar | 1982 | | pagina 3