uit de vereniging «i De eerste lezing in het komende seizoen zal worden verzorgd door de Heer W. Klein Schiphorst, die op WOENSDAGAVOND, 11 Novem ber 1981, om 20.00 uur in het GULDEN VLIES zal spreken over: „Een Schaatsverzameling." Wim Klein Schiphorst (47) verzamelt al schaatsen sinds 1957. Aanleiding waren zijn grote voorliefde voor oud houten handwerk, gekombineerd met zijn favoriete sport; het schaatsenrijden. Hij begon met de zwierschaatsen waarop hij zelf de eerste scheve schaats had gereden, vond op zolder een paar oude friese doorlopers en een paar Brabantse Klompjes en ging zich er verder in verdiepen. Nu telt zijn verzameling meer dan 150 verschillende soorten en merken. Hij is lid van de verzamelkring „De Poolster" en beijvert zich de laatste tijd voor een goede inventarisatie en dokumentatie van de nederlandse schaatshistorie. Heeft U in een vergeten hoekje nog een paar oude schaatsen liggen De Heer Klein Schiphorst zal er U dankbaar voor zijn. Tot ziens op de elfde van de elfde. De volgende lezing zal worden gehouden op Woensdagavond, 9 december 1981, ook in het Gulden Vlies. Op deze avond zal mej. Jelgersma ons iets vertellen over „Geologie". Nadere bijzonderheden in ons volgend nummer. colophon Redaktie R. Bakker, P. Boer, W.A. Fasel, H. Koolwijk Redaktieadres Voormeer 26, Alkmaar. Bijdragen Inzendingen kan men richten aan het redaktieadres, zo mogelijk getypt, met 1 regel interlinie. Papier aan slechts 1 zijde beschrijven. Druk Grafisch centrum Hofman b.v. Zetwerk Composerzetterij „Jan Nierop" b.v. 401

Oud Alkmaar | 1981 | | pagina 7