Ons eigen huis in de St.Annastraat Het is U bekend, het bestuursvoorstel op de jaarvergadering 1980 was: laat ons dit pand verkopen. De plaatsing op de rijks-monumen tenlijst betekent immers de bescherming nü die door aankoop door de vereniging tóen werd veiliggesteld. Met de rente van de verkoop som zouden dan extra verenigingsactiviteiten kunnen worden bekos tigd. Nu gaan de kosten van het onderhoud de ontvangen huur teboven. De ledenvergadering steunde het tegenvoorstel niet tot verkoop over te gaan maar het bestuur op te dragen een reservefonds te vormen, met de rente waarvan het onderhoud zou kunnen worden betaald. De algemene opinie was wel dat dit niet uit de contributies diende te gebeuren. Een herhaald beroep op de leden om aan die fondsvorming deel te nemen heeft tot dusver f 8000.— opgeleverd, waaraan 25% van de leden heeft bijgedragen. Dit is helaas niet voldoende. De bedoeling was niet het bijeengebrachte kapitaal te gebruiken, maar alleen de gekweekte rente. Halen wij het streefbedrag van f 20.000.— niet, dan wordt ons probleem niet opgelost maar naar de toekomst verschoven. Er is gelukkig nog een mogelijkheid, Nog een goede kans. Wij doen een beroep op onze leden een stukje antiek van waarde door ons te laten veilen. 50% van de opbrengst is voor de gever en 50% is voor het fonds. Hier kunnen gezien de veilingprijzen inderdaad hoge bedragen worden verwacht. Het gaat om: tegels, porcelijn, zilvergoed, koper, tin, houtU kunt desgewenst een minimumbedrag stellen waar beneden geen verkoop mag plaatsvinden. Nogmaals, afrekening vindt plaats op 50-50 basis. Werkt U mee? Denkt U mee? Wij hopen van harte dat deze oproep mag leiden tot de vorming van het „behoud-ons-eigen-huis"-fonds, zoals door de leden zelf gewenst. Opgave graag bij de voorzitter die voor de afwikkeling zal zorgdragen. 396

Oud Alkmaar | 1981 | | pagina 2