V erenigingsnieuws Jaarvergadering Dinsdagavond Pinksterdrie-tocht korte tijd een politiek issue ge worden, dat naast het nog steeds onopgeloste volkshuisvestings probleem, zeer speciale aan dacht in verkiezingsprogram ma's vindt. Gesproken zal wor den over de strijd voor de schoonheid, leefbaarheid en her kenbaarheid van ons woonmi- lieu en het gemis aan belangstel ling in architektuur en stede- bouw voor deze strijd (plannen Alkmaar, Winschoten, Gronin gen e.d.) Aan de hand van nationale en internationele voor beelden wordt een overzicht ge geven van de pluriforme wijze waarop in West-Europa de slag „Een toekomst voor ons verle den" gestreden wordt. Geen eli taire monumentenzorg, maar zorg (herstel, konservering, revi talisering) voor het bestaande gebouwde, historisch gegroeide milieu met de moed om hier en daar vernieuwingen (nieuw bouw, herstructurering) toe te passen, teneinde de durende ontwikkeling (d.i. verandering) in onze steden en dorpen niet te stoppen en te bevriezen (mu seum-benadering als Orvelte). Spanjaarden vierde. De zomer van 1954 stond in het teken van de herdenking dat Alkmaar in 1254 stadsrechten verkreeg en een filmploeg legde de feesten in die warme zomer vast. Hierbij treft U de agenda en de jaarstukken voor de jaarverga dering van WOENSDAG 29 APRIL 1981 om 20.00 uur in de grote zaal van het „Gulden Vlies". Na de pauze is er een lezing van monumentenambte naar de heer L.F.M. Landzaat. Noteer deze datum alvast. 24 Maart 1981, zal de tweede lezing worden gehouden, even eens in de grote zaal van het „Gulden Vlies". Deze avond zal 4 in het teken staan van onder meer „Alkmaar-700 jaar stad" in 1954, waarvan een film zal worden gedraaid. Verder wordt de rolprent getoond die in 1973 werd gemaakt op de dag waarop de burgerij de vier eeuwen eer der gevoerde strijd tegen de 381 DINSDAG 9 JUNI 1981 is de datum voor de jaarlijkse tocht. Eind mei volgt hierover een be richt.

Oud Alkmaar | 1981 | | pagina 9