Apotheek Ansingh en Mesman (2) Naar aanleiding van het artikel „Apotheek Ansingh en Mesman" van ons redactielid P. Boer in dit blad (4e jrg. nr. 1, bl. 293) ontving de redactie een brief van ons Engels buitenlid (maar Alkmaarder in hart en nieren) Eli Prins R.O.N. De heer Prins die al veertig jaar in Bath woont, volgt de gebeurtenissen in zijn vaderstad nog steeds op de voet en met name het oude Alkmaar heeft zijn belangstelling. Hoewel op hoge leeftijd, is hij nog steeds strijdbaar en schroomt dan ook niet zijn visie te geven als hij vindt dat dat nodig is. De redactie en ook het bestuur van Oud Alkmaar zijn altijd dankbaar voor de reacties van een zo gezaghebbend auteur (de heer Prins is lector in de kunstgeschiedenis) en graag geven we dan ook gevolg aan zijn verzoek zijn brief te publiceren: Zeer geachte heer Boer, Uit uw artikel blijkt dat U prijs stelt op persoonlijke ervaringen en feiten, die het algemene leven van de personen en de zaak dichter bij het lezend publiek brengen: het geding b.v. van 1848 en de ontploffing van 1880. Ik wil dat trachten te doen zonder intimitei ten te geven. Het kan ook zijn, dat ik door te lange afwezigheid uit Alkmaar feiten geef, die niet van belang zijn, of een beetje scheef komen te liggen; dat moet u dan maar corrigeren. Anderzijds beklemtoon ik misschien onderdelen, die zo vanzelfsprekend zijn, dat U ze maar met een glimlach negeert. Als ik Uw artikel zo veel mogelijk op de voet volg, begin ik met een commentaar op de eerste paragraaf al met een bewering, die U vanzelfsprekend vindt, maar die voor mij hier me er aan deed twijfelen, of U de ware grootte van de apotheek en drogisterij tot 1940 wel duidelijk voor de geest had bij het schrijven van het artikel. Om lange en moeilijke beschrijvingen te voorkomen sluit ik hierbij een dia in, die ik enkele jaren geleden van de betreffende panden heb genomen. U schrijft namelijk, dat na de bezetting eerst de fruithan del van Bijtjes, en sedert mei '58 de opticienzaak van Bijtjes in het pand werden gevestigd. Maar dat is alleen maar in een deel, en 320 321

Oud Alkmaar | 1980 | | pagina 3