Ons pand in de Sint Annastraat nummer 13. De Algemene Ledenvergadering van 22 april 1980 heeft zich uitge sproken en het bestuur dringend gevraagd te pogen een kapitaaltje hijeen te brengen, groot genoeg: het onderhoud van het pand in de komende tijd te bekostigen, of liever nog, uit de rente ervan dit onderhoud en andere kosten blijvend te kunnen betalen. Alleen als dit laatste lukt, is de poging geslaagd te noemen. Hoewel maar enkele leden zich tegen verkoop onder alle omstandig heden bleken te verzetten, was de uitslag van de stemming toch zó, dat eerst nog bestuur, maar vooral ook leden, zich moeite en tijd moeten getroosten, deze verkoop te voorkomen. Een moeilijke opga ve, die wij allen gaarne op ons zullen nemen. De eerste en wellicht belangrijkste stap is een persoonlijke benadering van onze leden een financiële bijdrage te vragen, die, gezien het bedrag, de vorm van een offer zal moeten hebben. Zal móéten hebben, want stellen wij het bijeen te brengen kapitaal op rond f20.000, dan betekent dit per lid gemiddeld f25, Elk kleiner bedrag hoe welkom ook zal toch gecompenseerd dienen te worden door een evenredig hogere bijdrage. Het bestuur is benieuwd naar de uitslag van dit eerste beroep op uw aller medewerking. Is deze gunstig, dan betekent dit, dat gedwongen verkoop van het indertijd door de leden aangekochte monument in het bezit van onze vereniging kan blijven en allerlei activiteiten van de vereniging niet behoeven af te nemen. Dit zou onherroepelijk gebeuren zoals eerder uitvoerig is uiteengezet indien de uitgaven voor ons pand steeds meer de inkomsten aan huur zullen overtreffen. Wij mogen en moeten op al onze leden een dringend beroep doen in deze actie: het financiële offer te willen brengen en zich te melden met ideeën en aanbod werk te willen verrichten. Ons lid in Bath (Engeland), de Heer E. Prins ging u hierin voor. Verslag van een en ander zult u in de volgende uitgave van ons blad aantreffen. Namens het bestuur: voorzitter 320

Oud Alkmaar | 1980 | | pagina 2