PAND ST. ANNASTRAAT 1 3 Het is voor de oorlog aangekocht door de vereniging om een historisch waardevol pand in de binnenstad voor verval en wellicht afbraak te behoeden. En om daarmee uiting te geven aan het verlangen de noodzaak van monumentenzorg in Alkmaar niet met woorden te belijden, maar met daden aan te pakken. Dit was tot de burgerij èn de overheid gericht. Met succes. Sindsdien is er veel veranderd De monumentenzorggedachte heeft bij de burger- èn overheidsinstanties een vaste plaats gekregen. De rijkslijst van beschermde monumenten heeft aan slopen en verbouw een halt toegeroepen. Door middel van bestemmingsplannen heeft men ontwikkelingen in de hand waarop men vroeger geen greep had. Door subsidiemogelijkheden van velerlei aard is daadwerkelijke steun een feit geworden. In Alkmaar heeft de gemeente een eigen monumentendienst. Het allerbelangrijkste is toch wel dat dit alles geen elitaire zaak meer is. Een rondblik in de binnenstad toont aan dat het dieptepunt van verval achter ons ligt. Al is „Oud Alkmaar" niet op elk punt tevreden, het stemt tot voldoening dat de vereniging met indertijd de aankoop van het pand in de St. Annastraat en alle andere activiteiten voorop heeft gelopen en nog loopt, dat zij in Alkmaar baanbrekend werk heeft verricht. NU ONS HUIS. Het heeft zijn rol gespeeld. Dat zal niemand ontkennen. Ook niet, dat -gezien de gevoelens van de oudere leden die mede actie hebben gevoerd voor de aankoop ervan- het 't bestuur leed doet weer de eventuele verkoop aan de orde te moeten stellen. Een hard feit, waar niemand omheen kan, is namelijk dat liet onderhoud grote sommen geld gaat kosten die de inkomsten verre teboven gaan, en niet uit de contributies dienen te worden betaald. Van de huur van f2.160,- kunnen de te verwachten uitgaven voor schilderwerk van duizenden guldens niet af. En dit is nog maar één post. De penningmeester /iet het somber in. Zo doorgaande zullen onze verenigingsactiviteiten drastisch moeten worden beperkt of de contributies sterk opgevoerd. Beide oplossingen zijn onaanvaardbaar. Het bestuur zal derhalve op de komende jaarvergadering met het voorstel moeten komen, machtiging te verlenen voor verkoop tegen een aanvaardbaar bedrag aan een aanvaardbare koper. Er zijn gegadigden. Het bovenstaande is niet een principiële kwestie, maar één van opgedrongen praktisch-financiële aard. Het bestuur ziet geen andere oplossing. Zoals op de vorige jaarvergadering gesteld, vragen wij u: bericht ons indien gewenst uw mening van vóór of tegen. Heeft u bezwaren tegen het voorstel, zo ja, welke zijn die en vooral welke oplossingen kunt u dan aan de hand d

Oud Alkmaar | 1980 | | pagina 2