naamd W.F. Stoel's Handelmaat schappij, welke naast ijzerwaren ook plaatmaterialen, sanitair e.d. verhandelde. In 1930 trad Ir. W.F. Stoel Wzn. (1898-1969) tot het bedrijf toe en werkte verder aan de uitbreiding. De handel in de eigenlijke bouw materialen ressorteerde onder de in 1920 opgerichte N.V. W.F. Stoel Zn.'s Bouwmateriaalbedrijf, waarin ook werden ondergebracht de schelpkalkfabriek en steenhouwe rij. Omdat vervoer met vletten, paard en wagens, handwagens en bakfietsen te veel tijd in beslag nam, werden „filiaalzaken" opge richt o.a. in Edam (1922), welke in 1935 verplaatst werd naarPurmer- end, in Hoorn (1923) en in 1927 in Den Helder. In 1936 werd een vestiging in Schagen geopend, die daarvoor reeds in 1930 in Stolpen was gevestigd. De vestigingen die in Broekerhaven (1937), Beverwijk (1958) en op Texel (1959) werden opgericht, bestaan niet meer. In 1952 werd het honderjarig bestaan herdacht. Pas na de viering, bij een verbouwing in het pand aan het Luttik Oudorp, kwam het eerste „dagboek" te voorschijn. Hieruit bleek dat de meestermetselaar W.F. Stoel, zoals op het nog aan wezige koperen naambordje staat, reeds in 1850 met zijn zaak was begonnen. In 1959 fuseerde Stoel's Handel maatschappij met het bouwmate- rialenbedrijf, dat op 1 januari 1960 onder de naam W.F. Stoel Bouw stoffen B.V. van start ging. In 1964 werd de heer M.C. Stoel (ge boren in 1936) direkteur. Het be drijf begon zich te specialiseren. Naast het pakket van grove bouw materialen, stenen, dakpannen, ce ment, zand, grint, enz. ontstonden de gespecialiseerde afdelingen van wand- en vloertegels, keukens, openhaarden, riolering, bitumineu ze dakbedekkingen, sanitair, bouw en houtbewerkingsmachines. In maart 1971 werd het nieuwe hoofdkantoor aan de Eilandswal betrokken, met als gevolg dat de panden tussen het Luttik Oudorp en Keizerstraat aan de Gemeente Alkmaar konden worden verkocht. In december van datzelfde jaar fuseerden Stoel Bouwstoffen en Bouwmaterialenhandel Van Klave ren. Laatstgenoemde had vestigin gen in Zaandam, Wormerveer en Schagen. Zo ontstond STOEL VAN KLAVEREN BOUWSTOF FEN B.V. Per dezelfde datum was de toetre ding tot de Divisie Handel van de Verenigde NBM-Bedrijven, waar van de heer M.C. Stoel divisie-di- rekteur en lid van de Raad van Bestuur is. De heer P.M. van den Broecke (geboren in 1937), oud-direkteur van Bouwmaterialenhandel Van Klaveren, werd in december 1971 direkteur van Stoel Van Klaveren Bouwstoffen B.V. 313

Oud Alkmaar | 1980 | | pagina 23