goede wil is onmisbaar J.J. SCHILSTRA Pand Oude gracht 170-172 is er een goed voorbeeld van; voorbeeld van een uitstekend geslaagde en toch weinig opvallende sanering/res tauratie van een stukje binnenstad. In vorm en kleur is een mooie strakke, eenvoudige gevel weer voor jaren hersteld. Jammer misschien, dat steentjes de plaats van de blauwe zerken hebben ingenomen, zij het dat een stevige hardstenen rand een fraai accent geeft. Begrijpelijk, want wie oplet, ziet hoezeer het zware vrachtwagenverv oer de stoepen van vele huizen aan de Oude gracht heeft vernield en daardoor het beeld van de huizenwand doen verpauperen. Oorzaak is ook, dat door verhoging van het straatvlak de hoogte tussen stoep en straat vrijwel verdwenen is. Het bestuur meent: het „Eest" gebouwtje, Bierkade 10 heeft enige aesthetische, historische en monumentale waarde, genoeg om een onderzoek te rechtvaardigen naar de mogelijkheid van inpassing in het sanerings- en bouwplan ter plaatse. Verdere gegevens van ouderdom, financiën en bestemming zijn nodig om te beoordelen of een stukje verrijking van het stadsbeeld gerealiseerd kan worden. De goede wi 1 daartoe is daarvoor onmi sbaar. Ditzelfde geldt met meer kracht van gegevens voor de Zoutkeet aan de Schelphoek. Met enkele juist verworven sprekende foto's uit vroegere jaren zal alle betrokkenen er nogmaals op worden gewezen, dat hier toch iets gedaan moet worden. Dit is een stukje ereschuld geworden, dat ingelost moet worden. Voorts gaarne aandacht voor de eerste lezing in het nieuwe seizoen van van burgermeester Vonhoff uit Utrecht over de Unie van Utrecht, die dit jaar na 400 jaar wordt herdacht. Houdt U de 20e november vrij? 239

Oud Alkmaar | 1979 | | pagina 2