hulde aan de koninginnen J. MEURS Op 27 septehiber 1894 be zochten de Koningin Regentes en Koningin Welhlemina Alk maar voor de opening van de Cadettenschool. Als „Hulde aan de Konginnen van de bewoners der Langestraat" was deze mooie poort opgericht. Wat er verder gebeurde, vertelt ons bijv. G.L. Klepper in zijn Herinneringsbladen uit het Openbare Leven van Koningin Wilhelmina: „Ook de kortelings opgerichte Cadettenschool te Alkmaar kwam in aanmerking voor een Koninklijk bewijs van belang stelling. Den 27 en September arriveerden de Vorstinnen te Alkmaar en werd langs den fraai versierden Stationsweg, den Geesterweg, den Geester- en Kennemersingel gereden naar genoemde inrichting aan de Wilhelminalaan, waar de direc teur der school Haar ontving. Mede hier werd het gebouw in alle bijzonderheden bezien en in de recreatiezaal vereenidgden de Koninginnen ongeveer vijftig genodigden, waaronder drie cadetten aan een Dejeuner; de Regentes, die Hare gasten toesprak, drukte het ver trouwen uit, dat de instelling waarvoor de stad Alkmaar zich zule groote offers getroostte, zeker zal bijdragen tot den bloei en den voorspoed van die Gemeente. De rijtoer door de stad werd begunstigd door tamelijk goed weder. Het eerst werd stilgehouden bij het Victoriee-monument, waarvan Koning Willem III in 1873 den eersten steen gelegd had; de Voorzitter d er „Alkmaarsche Ontzetvereniging" riep Haren Majesteiten het welkom toe op dit beroemd plekje gronds en bij het monument ter gedachtenis van Alkmaar's victorie. Na een vluchtig bezoek aan de Am bachtsschool begaven de Vor stinnen zich naar het Stadhuis; in de Prinsenzaal werden de Raadsleden aan Haar voorge steld. Vervolgens werd het Museum van Oudheden bezien, met zijne historische merkwaar digheden; zoals de brief, dien Maarten van der Mey, in een polsstok verborgen, door de vijandelijke linie bracht. Namens de Feestcommissie bood haar Voorzitter een album aan, bevattende photographieën van de voornaamste gebouwen, bolwerken en grachten der stad. In de St. Laurenskerk trokken vooral de aandacht van Hare Majesteiten het graf van graaf Floris den Vijfden en het groote orgel, afkomstig van de ze ventiende eeuw. Het bezoek 249

Oud Alkmaar | 1979 | | pagina 12