Zorgelijk maar niet verontrustend J. J. SCHILSTRA Gezien de vele taken die Uw bestuur heeft, gezien het werk dat het nog op zich zou willen nemen, als het maken en doen uitgeven van rapporten, steun aan andere uitgaven en ook aan kleine restauraties gezien vooral ook de hoge en vele kosten die elke arbeid met zich meebrengt Is het te verwonderen dat er omgezien wordt naar andere bronnen van geldmiddelen dan die door de contributie der leden wordt bijeen gebracht? De geregeld voorgestelde verhogingen houden nauwelijks de kostenstijgingen bij. Een simpele aankondiging van één lezing kost al ruim 250,het samenbrengen van één of twee aankondigingen in ons blad heeft practi- sche bezwaren. Subsidies van de overheid zijn niet te verwachten. Ja, is het zo gek dat in Uw bestuur wel eens de gedachte geopperd is: „waarom zouden we ons huis in de Sint Annastraat niet te gelde maken?" Alleen al door de rente zouden vele, zo niet alle financiële zorgen op slag worder. weggevaagd, 't Is zo, dat voor de oorlog het pand is aangekocht in een tijd, dat de monumenten geen bescherming hadden, verwaarlozing en afbraak regel waren en een goed voorbeeld, zoals toen door „Oud Alkmaar" gesteld, stimulerend heeft gewerkt. „Oud Alkmaar" heeft er mede toe bijgedragen dat de tijd en de tijdgeest zijn veranderd. De bescherming van onze monumenten is wettelijk gere geld, al is die regeling door ontbreken van een onderhoudsplicht niet volmaakt. De overheid zelf steunt met geldmiddelen de hoge restauratie kosten. Het Oostelijk stadsdeel heeft extra aandacht en zorg gekregen. De gedachte van verkoop van ons pand heeft ontegenzeglijk aantrekke lijke kanten, gezien de financiële mogelijkheden die zich dan gaan voor doen. Ook voor het standpunt „dat nooit" is veel te zeggen, maar de conse quenties zijn wel dat het onderhoud steeds meer een negatieve invloed op de verenigingskas zal krijgen. Zo heeft dan iedereen gelijk, alleen de één wellicht iets meer dan de andere. Maar wie? Op de komende jaarvergadering zal u van het bestuur geen voorstel bereiken. Op de agenda zult U wél een discussiepunt aantreffen. Van de reacties daarop hangt voor de toekomst veel af. Nog een punt: „Wat moet er met de Dominicuskerk gebeuren?" 220

Oud Alkmaar | 1979 | | pagina 2