bijterig schoolfeest De mooie boot, de vlag in top. Doorklieft het glint'rend nat. Zoodat het schuimend, woelig, hoog. Rondom den steven spat. Te Schoorl wacht men Alkmaar jeugd, en Hollands heerlijk duin Noodt ieder kind tot wand'len uit. En klaut'ren tot de kruin. Tra-ta-ta-ta, bom bom. Tra-ta-ta-ta, bom bom. en klaut'ren tot de kruin. De burgerij gaf weêr haar steun; Heer Cloeck heeft jaren lang Te zamen met het flink bestuur Gewerkt in ons belang. Zoo zijn wij alen, vroolijk, blij Weêr met elkaar op reis, Hoera voor d' openbare school en voor „Volksonderwijs". Tra-ta-ta-ta, bom bom, Tra-ta-ta-ta, bom bom, En voor het „Volksonderwijs". En nog bewaren velen aan dit jaar lijkse uitje de beste herinneringen: Met de Alkmaar packet naar Schoorldam. In 1649 had Maerten Cornelisz Ham getrouwd met Dieuwer Jans een hond die nogal bijterig was. Hijzelf zijn vrouw, zijn dochter zijn vrunden en naeste buren waren allen al een keer gebeten. Op 28 junij 1649 kwam hij met die hond bij Jakes Briespoe om hem te laten genezen van wurm onder de tong. Maerten verzweeg echter dat de hond dol was en die beet niet alleen Brispoe maar ook dien huysvrouw en zijn kinderen. Als gevolg daarvan was Brispoe ge noodzaakt om evenals Maerten met zijn gezin naar Egmond aan Zee te gaan om zich daar in zee te laten doopen. Hij is blijven leven, want op 6 julij 1649 komt de zaak voor de kleine rechtbank. Brispoe eijscht schadevergoeding. Een heele dag weg, met verteering op die dag, de vracht naar Egmond en terug, doop- gelt en anders, te samen te rekenen op Twintig gulden en tien stuyvers. Te Zutphen is eene vrouw genaamd T. van Straten door een hondje is gebeten, dat aan dolheid leed en drie dagen daarna aan de gevolgen overle den. En op den zelfden dag is de veearts Obré naar Egmond geweest en drie malen in zee gedompeld, om de gevolgen van een dolle hondenbeet te voorkomen. S. H. van Drunen (Uit: G. A. ALkmaar, O.R. nr. 939; A.C. 1 jan. 1866 207

Oud Alkmaar | 1978 | | pagina 9