raadselen hem geneesmiddelen in Alkmaar liet kopen, terwijl ze in Amsterdam veel goedkoper waren. In de raadsvergadering van 28 au gustus werd de begroting van de Stadsapotheek ingrijpend gewijzigd. De commissieleden zagen hierin terecht een motie van wantrou wen, met name omdat de genees heren werden gelast zich voortaan strikt aan de regels te houden en de commissie werd opgedragen hierop toe te zien. Men moest wel de indruk krijgen, dat het bij de Stadsapotheek tot nu toe een rommeltje was ge weest. Voorts bevatte het begrotings rapport de suggestie het toezicht op de Stadsapotheek op te dragen aan de regenten van het Gasthuis en tenslot te werd aanbevolen de functie van apothekersknecht op te heffen en deze te verenigen met die van bedien de van de badinrichting. De Raad besloot de in het rapport gegeven suggesties te onderzoeken 8). Er rest te de commissie dus weinig anders dan haar ontslag aan te bieden, het geen geschiedde bij brief van 22 sep tember. Dit lijvig schrijven is afge drukt in de raadsnotulen van 25 september. Alreeds op 20 september hadden B. en W. echter een voorstel aan de Raad doen uitgaan, waarin werd aanbevolen de commissie op te heffen en de Stadsapotheek onder de regenten van het Gasthuis te plaat sen. Dit voorstel ging vergezeld van een nieuw reglement voor de Stads apotheek. Als punt 7 kwam de ont slagaanvrage van de commissie (be staande uit dr. J. Kraakman, dr. J. Mensonides en J. Mesman Nz) aan de orde, welk ontslag werd aanvaard met ingang van 1 januari 1879. Als punt 18 werd behandeld de samen voeging van de Stadsapotheek met het Mannen- en Vrouwengasthuis en het nieuwe reglement, welk punt eveneens werd aangenomen. Aldus hield de Stadsapotheek als afzonder lijke instelling met ingang van 1 januari 1879 op te bestaan. 1) Stadsarchief na 1815, inv. nr. 128,brief nr. 39. 2) Ibidem, inv. nr. 128, brief nr. 68. 3). Ibidem, inv. nr. 70, bl. 23. 4). Ibidem, inv. nr. 858. brief nr. 94. 5). Ibidem, inv. nr. 70, bl. 24. 6). Ibidem, inv. nr. 128, brief nr. 106. 7). Ibidem, inv. nr. 128, brief nr. 110. 8). Ibidem, gedrukte raadsnotulen 1878, bl. 214, 231. 205

Oud Alkmaar | 1978 | | pagina 7