publikaties ADRESSENLIJST De Culturele Raad Noord-Holland heeft een adressenlijst uitgegeven van organi saties in Noord-Holland op het gebied van historie, archeologie, genealogie en monumentenbescherming. Het adres van de raad is Beeckestijn, Velsen, en de prijs van het boekje is 2,50. KASTELEN Bij de Europese Bibliotheek in Zaltbommel verscheen Nederlandse kastelen in oude ansichten, deel 2. Een boek vol nostalgie, vervuld van de rust van het buiten leven. Optrekjes her en der in het land, de ene keer liefelijk, de andere keer gran dioos of smakeloos van architektuur. Voor wat onze eigen omgeving betreft, vindt men er onder andere het „Hof" in Bergen in, de Nijenburgin Heilooen het Slot op den Hoefin Egmond. Een verwoede verzamelaar J. Harenberg is de samensteller. Prijs:/29,90. NOORD-HOLLAND Noord-Holland vanuit de lucht is de titel van een deel uit de reeks Nederland vanuit de lucht, van uitgeverij Bosch Keuning; een deel dat werd samengesteld door J. J. Schilstra. Wie heeft ingetekend voor elf delen betaalt 35, een los deel (48 tekst- en 160 fotopagina's) kost 42,50. De stolp te kijk is het vijfde boek dat verscheen bij de eenmansuitgeverij van Martin Lammes. Lammes vertrok vier jaar geleden uit Alkmaar om zich, in de Wogmeer, in het uitgeversvak te storten. De jonge uitgave kwam tot stand in samenwerking met de Culturele Raad Noord-Holland, die een gelijknamige tentoonstelling organiseerde in de Boterhal in Hoorn. Auteurs zijn L. Brandts Buys, J. J. Schilstra en Cor de Jong. Het boek bevat meer dan honderd illustraties. Prijs: 25. Water, vriend en vijand, uitgebracht op initiatief van de Verenigde Noordhol landse Dagbladen en de Rotonde Boekverkopers, bevat een reeks beelden die zijn ontleend aan de prentbriefkaartencollectie die behoren tot de Provinciale Atlas van Noord-Holland, waaruit eerder het illustratiemateriaal voor Het veranderend gezicht van Noord-Holland werd geput; samensteller van deze gecomprimeerde uitgave is opnieuw J. Th. (Jaap) Balk. 215

Oud Alkmaar | 1978 | | pagina 17