de volksalmanak is uit! colophon Door allerlei oorzaken heeft het veel langer geduurd dan ver wacht werd, maar enige weken geleden is de Alkmaarse Volks almanak dan toch uitgekomen. In een oplage van 1500 exem plaren en tegen een voor ieder betaalbare prijs (f 12,90) wordt een boekje op de markt gebracht met een gevarieerde inhoud en geschreven in een begrijpelijke stijl. De naam Alkmaarse Volks almanak is een programma, want de uitgave wil zich richten tot de geïnteresseerde leek. Aan gezien de redactie van dit blad samen met de grafisch ontwerp ster Ellen Ponsioen tevens de redactie van de Volksalmanak vormt, willen wij de inhoud van het boekje hier niet bespreken. We kunnen toch moeilijk ons eigen werk recenseren! Wel wil len we verklaren, dat we gema tigd tevreden zijn over deze eer steling. Er staan verhalen in waar we bijzonder enthousiast over zijn, doch ook zijn er punten die duidelijk verbetering behoeven. Tevens kunnen we melden, dat de almanak bijzonder goed ver kocht wordt, zodat ons gevraagd is na het verschijnen van het tweede deel (in maart) een her druk te willen verzorgen bij wijze van „verzamelaars uitgave". Of een dergelijke uitgave, die 20,moet gaan kosten, haalbaar is hangt af van de vraag hoe groot de behoefte is als de eerste 1500 exemplaren zijn uit verkocht. We willen graag onze Oud-Alkmaarvrienden bedan ken, die door in de almanak te schrijven of hem te kopen dit succes mogelijk hebben ge maakt. De redactie Redaktie Redaktieadres Bijdragen Druk R. Bakker, P. Boer, W. A. Fasel, K. Komen, H. Kool wijk Voormeer 26, Alkmaar Inzendingen kan men richten aan het redaktieadres, zo mogelijk getypt, met 1 regel interlinie. Papier aan slechts 1 zijde beschrijven. Grafisch centrum Hofman b.v. 199

Oud Alkmaar | 1978 | | pagina 20