stadhuis bouwkundige aansluiting van het bestaande deel met de nieuwe vierde stadhuisvleugel? De vloe ren in het pand nummer 95 liggen immers op een ander niveau dan die in de geplande nieuwbouw. Iedereen was nu net zo blij dat die lastige opstapjes tot het verleden zouden gaan behoren en nu dit. En op welke manier moest nu het sloopmateriaal worden afgevoerd en de bouwmaterialen versa? Vragen waarmee de bouwkun digen in gemeentedienst als L. S. van de Linde en M. K. Hartzema kwamen te zitten. Ook gemeen tesecretaris Blokhuis en zijn „rechterhand" Van Hattum had den de zorg voor een pasklare en snelle oplossing. En zoals het vrij wel altijd gaat: de nieuwe situatie werd verwerkt in de bestaande plannen en niemand heeft meer pijn. Wel zal het tijdens de bouw periode een gevaarlijke drukte worden op de Breedstraat die voor vele functies geschikt is, behalve die van aan- en afvoer- weg voor een bouwproject wat een slordige 7 miljoen zal gaan kosten. Er is goed nieuws voor de archeoloog die met medewerkers van Openbare Werken zijn ver antwoordelijk werk dient te ver richten. Onder een deel van de nieuwe vierde stadhuisvleugel komt op 3,5 meter diepte een kelder en het ziet er naar uit dat de grond opnieuw oudheidkun dige geheimen prijs geeft, gelijk aan de vondsten die aan het licht kwamen toen de bouwput voor In de periode rond de taaiste eeuwwis seling had men nog niet te kampen met ruimtegebrek. de nieuwbouw aan de Breedstraat in de zestiger jaren op diepte was. De fonkelnieuwe vierde stad huisvleugel gaat de haakse ver binding vormen tussen Lange- straat en Breedstraatcomplex. De bouwstijl is gelijk aan die van het moderne bouwwerk aan de Breedstraat en vormt alleen met het monumentale deel van het stadhuis een schril contrast. Het prachtige 18e eeuwse Mo- riaanshoofd wordt totaal geres taureerd. Het pand wat in eerste

Oud Alkmaar | 1978 | | pagina 5