uit de vereniging Maandag 13 maart a.s. lezing over oud en nieuw Alkmaar JAARVERGADERING Rectificatie Op pag. 148 noemden we de naam Arie Moejes (waarvan het zetdui'veltje ook nog eens „Moesjes" had gemaakt. Er had moeten staan: Gerrit Moejes. Op pag. 150 leze men voor mo lenas: molenaskop, op pag. 151 voor kruiwiel: bovenwiel. Victoriebeeld In december vernielde (weer) iemand de rechterhand van het Victoriebeeld, dat destijds ontworpen werd door F. Stracké te Amsterdam en onthuld is in 1876. Het Stadsblad berichtte na de vernieling een uitspraak van de dienst Openbare werken: „We heb ben een reservehand in voorraad, maar die wordt niet eerder aange bracht dan 7 oktober". De Aloë Uit het pand Mient 13 is drogisterij De Aloë verdwenen, om plaats te maken voor een uitbreiding van „De Bruidssalon". Dertien jaar is de dro gisterij in het historische pand geves tigd geweest. In de voorgevel bevin den zich uitgesneden aloë's en op de hardstenen stoep staat A. Conijn Az 1852. Het pand wordt al genoemd in 1640. In 1851 had Conijn er een apotheek gevestigd. Hij kocht het voor drieduizend gulden en noemde het al „De Aloë", naar een vetplant uit Zuid-Afrika, die veel als kruid werd verkocht en nog steeds wordt gebruikt bij de samenstelling van ge neesmiddelen. Zuiderzeemuseum Oud-Alkmaar-voorzitter J. J. Schil- stra te Bergen is herbenoemd tot voorzitter van de commissie van bij stand voor het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen. Het doet ons genoegen U te kunnen uitnodigen voor een lezing op MAANDAG, 13 MAART 1978, in de Grote Zaal van het Wapen van Heemskerk om 20.00 uur: De Heer Ir. H. W. H. Weeda, adj. dir. van Openbare Werken Alkmaar, zal ons aan de hand van dia's meevoeren op een tocht door Oud en Nieuw Alkmaar. Onder de titel „Van Oud en Nieuw, van alles wat" zal hij ons vertellen over verleden, heden en ook een beetje toekomst(plannen). Wij verwachten een interessante en gezellige avond over een boeiend Alkmaars onderwerp. In de bijgevoegde stukken vindt U de agenda voor de jaarvergadering op Woensdagavond, 19 april a.s., even eens in de Grote Zaal van het Wapen van Heemskerk. Noteert U de datum alvast even? Dit geldt ook voor de jaarlijkse Pink- sterdrietocht op Dinsdag, 16 mei 1978. U ONTVANGT HIERVOOR BEGIN MEI a.s. NOG EEN APAR TE CONVOCATIE met meldings- kaart. Een ernstig woord tot slot. Uit de jaar stukken hebt U kunnen lezen, dat wij ca 40-50 leden hebben moeten schrappen, omdat zij, na herhaalde aanmaning, niet betaalden in 1977. Namens de penningmeester aan de 150 leden, die hun contributie over I978adf 17,50 nog niet voldeden, het verzoek, de toegezonden acceptgiro kaart even te tekenen en te posten: een kleine moeite! Bij voorbaat dank. 179

Oud Alkmaar | 1978 | | pagina 19