het afgesneden kanaalvak De ideeën van de vereniging Oud Alkmaar met betrekking tot de toe komst van het Afgesneden Kanaalvak en het bijbehorende Kanaaleiland zijn in de gemeenteraad goed aangeslagen. Enkele dagen voor de behande ling van de toekomstplannen van het gebied rond de Grote Kerk in de gemeenteraad diende de vereniging Oud Alkmaar een plan in van de hand van het bestuurslid W.J. Kat. Het plan van onze vereniging behelsde de volgende punten: het water van het Afgesneden Kanaalvak zou open moeten blijven. Dit omdat het in de eerste plaats een historisch gegeven is en ten tweede omdat het een levendig aspect geeft aan dit deel van de binnenstad. Het Kanaaleiland zou volgens Oud Alkmaar gebruikt moeten wor den voor het bouwen vaneen parkeervoorziening (voor ca. 500 auto's) met daarbovenop zowel een kantoor voorde politie als een nieuw onderkomen voor de dienst Openbare Werken van de gemeente. Deze plannen van Oud Alkmaar vielen bij de raad in goede aarde, want op het idee om er ook een kantoor voor Openbare Werken te bouwen na, schaarde de raad zich in meerderheid achter het Oud Alkmaar-idee. De raadsleden zien alleen liever dat Openbare Werken elders in de stad (Alk maar-Noord?) een lapje grond zoekt voor de bouw van de nieuwe kantoor accommodatie. Met de gegevens van de raadsdiscussie in de hand gaat nu een groep van ambtenaren, insprekers en deskundigen aan de slag om de geformuleerde grondideeën voor het gebied in plannen om te zetten.

Oud Alkmaar | 1977 | | pagina 4